دبيركل جامعه روحانيت مبارز: ترامپ چهره واقعي آمريكا را به همه نشان داد

كرمانشاه- ايرنا- دبيركل جامعه روحانيت مبارز گفت: ترامپ چهره واقعي آمريكا را براي همه مشخص كرد و شيطان بزرگ بودن رژيم آمريكا را به اثبات رساند.

به گزارش ايرنا، حجت الاسلام والمسلمين «مصطفي پورمحمدي» عصر چهارشنبه در گردهمايي نقش روحانيون در گام دوم انقلاب كه در حسينيه دفتر نماينده ولي فقيه در استان و امام جمعه كرمانشاه برگزار شد، اظهار داشت: عده اي بر مذاكره و ارتباط با آمريكا خوش بين بودند و ترامپ به بهترين نحو اين خوش بيني ها را با پرده برداشتن از چهره واقعي آمريكا از بين برد.
وي افزود: انقلاب اسلامي ايران، انقلابي پويا و در حال حركت است و بيانيه گام دوم انقلاب به خوبي از در حركت بودن اين جريان خبر مي دهد و 40 سال گذشته را با همه فراز و فرودهايش تازه گام اول اين حركت عظيم دانسته اند.
او گفت: در اين بيانيه مقام معظم رهبري تبيين كرده اند كه قبل از انقلاب كجا بوده ايم، امروز به كجا رسيده ايم و در نهايت به كجا بايد برويم.
پورمحمدي افزود: قبل از انقلاب، آمريكا و قبل از آن انگليس اجازه نمي دادند كه مردم ايران منفعتي از منابع و منابع ملي خود ببرند و در اواخر طاغوت و دهه 50 فراموش نمي شود هنگامي كه قيمت نفت بالا رفت و روزانه بيش از پنج ميليون بشكه فروخته مي شد بلافاصله با قراردادهاي بزرگ نظامي و غيرنظامي اين درآمدها سرريز به آمريكا شد.
وي گفت: با وجود اين همه درآمد و ثروت، وضعيت آب، برق، گاز و بهداشت كشور بسيار بد بود به طوري كه تقريبا همه پزشك هايي كه در كشور بودند از كشورهاي هند، پاكستان و بنگلادش بودند و اين در حاليست كه در سفر اخير نخست وزير پاكستان، عمران خان از ايران درخواست كرد كه با انتقال علم و تجربه به بهداشت پاكستان كمك كنيم.
دبيركل جامعه روحانيت مبارز افزود: امروز ايران در بخش توسعه طرح هاي آب و برق در مناطق مختلف كشور در بالاترين جايگاه بين كشورهاي جهان و در كنار آمريكا قرار دارد.
وي گفت: قبل از انقلاب كمترين ميزان سواد در كشور وجود داشت اما امروز ايران پنجمين كشور به لحاظ دارا بودن دانشجوي مهندسي در جهان است.
پورمحمدي اظهار داشت: به لحاظ فرهنگي نيز ايران در حال توسعه است و مي بينيم كه امروز از 80 كشور جهان در جامعه المصطفي (ص) و 50 كشور جهان در جامعه الزهرا (س) تحصيل مي كنند و اين توانايي فرهنگي است كه ترامپ از آن مي ترسد.
وي افزود: امروز اگر ترامپ اينگونه از ايران عصباني است به دليل اين است كه هزاران نفري كه مسئول مطالعه ايران هستند آمارهاي فزاينده و چشمگير موفقيت هاي كشورمان را به او ارائه مي دهند.
پورمحمدي گفت: در سايه اميد است كه مي توان از همه سختي ها عبور كرد و قرآن نويد داده كه با صبر و تقوي مي توان به پيروزي در مقابل دشمنان دست يافت و البته دشمنان نيز به گفته خداوند زودتر از آنچه كه فكر مي كنيم مايوس و نااميد خواهند شد.
3033/8066