ربابه صدر: ادامه دهنده راه امام موسی صدر هستیم

بیروت- ایرنا- ربابه صدر خواهر امام موسی صدر روز چهارشنبه تاكید كرد: امروز هم راه ما ادامه راه امام موسی صدر در لبنان است .

وی درحاشیه مراسم گلریزان برای جمع آوری كمك های بانوان خیر و نیكوكار لبنانی در گفت و گو با خبرنگار ایرنا این مطلب را بیان كرد.
صدرخاطر نشان كرد: همانگونه كه امام موسی صدر با همه اقشار و طبقات لبنانی رابطه داشتند ما هم به تاسی از راه ایشان با همه این اقشار ارتباط داریم.
خواهر امام موسی صدرخاطر نشان كرد كه امروز در مراسم گلریزان ما همه پیروان ادیان و اقوام مختلف لبنان اعم از شیعه، سنی، دروزی، مسیحی و دیگر ادیان حضور دارند.
وی با اشاره به این كه ما هر سال دو برنامه مشابه در لبنان به مناسبت هایی مانند نیمه شعبان، مبعث و عید پاك برگزار می كنیم، افزود: بانوان حاضر در این مراسم با شوق و ذوق برای كمك به فقرا و نیازمندان و ایتام حضور پیدا می كنند و حتی برخی با نیت شفای بیماران خود در این مراسم حاضر شده و كمك های خود را ارایه می كنند.
همزمان با برگزاری مراسم گلریزان نمایشگاهی نیز در حاشیه آن برپا شده بود كه در آن بانوان در غرفه های مختلف انواع مواد غذایی، صنایع دستی، البسه، زیور آلات، ادویه و خشكبار را عرضه می كردند كه عواید حاصل از آن برای نیازمندان در موسسات امام موسی صدر هزینه می شود.
موسسات امام موسی صدر دارای 11 هزار دانش آموز در مقاطع مختلف از دبستان تا دبیرستان و هنرستان است . این موسسه دارای یك مدرسه پرستانی نیز می باشد.
خواهر امام موسی صدر خاطر نشان كرد كه مراسم گلریزان هر سال در ایام بهار و به مناسبت اعیاد نیمه شعبان، عید مبعث و عید پاك با حضور پیروان ادیان مختلف و اقشار لبنان در بیروت برگزار می شود.
اسما دیرانی یكی از صدها بانوی حاضر در این مراسم نیز به خبرنگار ایرنا گفت كه موسسات امام موسی صدر گام های خوبی را برای تربیت فرزندان این مرز و بوم بر می دارد.
وی ادامه داد، این موسسات برای ما یك الگو است و ما همواره آرزو می كنیم تا در راه رسیدن به هدف خود موفق باشد و خداوند به آنان كمك كند.
ملیحه صدر دختر امام موسی صدر نیز در این مراسم به خبرنگار ایرنا گفت: موسسات امام موسی صدر همواره تلاش دارد تا به مناسبت های مختلف اقشار مختلف لبنان را كنار هم جمع كند تا با یكدیگر یك هدف والا را پیگیری كنند.
وی ادامه داد: اهداف بانوان حاضر در این مراسم نیز گام برداشتن در مسیر كمك به نیازمندان و مساكین است و ما باید كارها و فعالیت های خود را ادامه دهیم تا بتوانیم به اهداف خود برسیم.
در ابتدای این مراسم پس از قرائت قرآن و سرود ملی لبنان گروه سرود دانش آموزی موسسه امام موسی صدر دو سرود را برای حاضران اجرا كرد كه با استقبال آنان مواجه شد.
خاورم*1436*