فاصله بسكتبال ایران با كشورهای اروپایی كاهش می یابد

یاسوج- ایرنا- رئیس فدراسیون بسكتبال گفت: فاصله بسكتبال ایران با كشورهای اروپایی كاهش می یابد و در همین راستا نیز برنامه هایی از سوی فدراسیون تدوین و به هیأت های استانی ابلاغ شده است.

به گزارش ایرنا، رامین احمدی طباطبایی روز چهارشنبه در نشست مجمع انتخابات هیأت بسكتبال كهگیلویه و بویراحمد در یاسوج اظهار داشت: این برنامه ها شامل ایجاد تغییر در نوع بازی بازیكنان لیگ های كشور و رده های سنی پایه با الگوگیری از كشورهای اروپایی، اصلاح شیوه های آموزشی و برگزاری مستمر رقابت های تداركاتی و دوستانه با تیم های مطرح دنیا برای كسب تجربه بیشتر است.
وی افزود: رایزنی های لازم برای برگزاری رقابت های تداركاتی و دوستانه تیم ملی بسكتبال مردان رده سنی بزرگسالان با سه تیم اروپایی یونان، پرتغال و روسیه انجام شده است.
رئیس فدراسیون بسكتبال بیان كرد: این واقعیت مهم را باید پذیرفت كه بسكتبال ایران و قاره آسیا مشكلات و نقاط ضعف متعددی داشته و از كشورهای اروپایی عقب است.
احمدی طباطبایی عنوان كرد: بسكتبال ایران و قاره آسیا به دلیل داشتن فاصله چشمگیر با كشورهای اروپایی نیازمند دگرگونی و تحول اساسی بوده و چاره دیگری ندارد.
وی ابراز داشت: مربیان بسكتبال كشور به ویژه در رده های سنی پایه باید به دنبال كیفی سازی هر چه بیشتر آموزش باشند.
رئیس فدراسیون بسكتبال گفت: مسئولان این فدراسیون درصدد ارتقای روزافزون سطح دانش و آگاهی مربیان كشور هستند.
احمدی طباطبایی اظهار داشت: بررسی ها نشان می دهد كه بخش عمده ای از مربیان بسكتبال ایران از جمله در رده های سنی پایه دانش كافی و به روز را ندارند.
وی افزود: مسئولان فدراسیون بسكتبال در حال پیگیری برای اعزام مربیان ایران به كشورهای اروپایی به منظور شركت در دوره های آموزشی سه تا 6 ماهه هستند.
رئیس فدراسیون بسكتبال بیان كرد: تأسیس كانون های استعدادیابی و آموزش با جدیت در دستور كار مسئولان این فدراسیون است.
احمدی طباطبایی با تأكید بر لزوم دریافت مجوز از فدراسیون بسكتبال برای راه اندازی این كانون ها در استان های كشور توسط متقاضیان، عنوان كرد: چنین اقدامی سبب رصد بهتر فعالیت و عملكرد كانون ها می شود.
وی ابراز داشت: تعدادی مركز استعدادیابی و آموزش بسكتبال در كشور فعالیت می كند كه بر اساس بررسی های انجام شده هیچگونه نتیجه مفید و مؤثری نداشته است.
رئیس فدراسیون بسكتبال گفت: رؤسای هیأت های استانی باید با شناسایی مناطق مستعد و بازیكنان توانمند اقدام به تهیه و تدوین برنامه بومی برای كمك به توسعه هر چه بیشتر این رشته ورزشی كنند.
احمدی طباطبایی اظهار داشت: تمامی ظرفیت های موجود در كهگیلویه و بویراحمد برای رشد و اعتلای هر چه بیشتر رشته ورزشی بسكتبال در این استان به كار گرفته شود.
وی افزود: فدراسیون بسكتبال آمادگی لازم برای تأمین زیرساخت های مورد نیاز و ارائه كمك های سخت افزاری به كهگیلویه و بویراحمد و برگزاری كمپ تیم های ملی مردان و زنان رده های مختلف سنی در این استان را دارد.
رئیس فدراسیون بسكتبال بیان كرد: باید هیأت بسكتبال كهگیلویه و بویراحمد به دنبال درآمدزایی و جذب حامی مالی باشد و به كمك ها و اعتبارات ناچیز فدراسیون اكتفا نكند.
احمدی طباطبایی عنوان كرد: كهگیلویه و بویراحمد در راستای استعدادیابی بهتر و كمك به رونق بسكتبال در منطقه هشت كشور قرار گرفته و با استان های فارس، بوشهر و خوزستان همگروه است.
مدیركل ورزش و جوانان كهگیلویه و بویراحمد نیز گفت: رئیس جدید هیأت بسكتبال استان با بهره گیری لازم از تجارب ارزنده پیشكسوتان زمینه ارتقای این رشته ورزشی در استان را فراهم كند.
سید محمدتقی علوی اظهار داشت: استعدادهای چشمگیری در رشته بسكتبال در كهگیلویه و بویراحمد وجود دارد كه در صورت حمایت می توانند بیش از پیش در كشور مطرح شوند.
وی افزود: یكی از راهكارهای مهم برای رونق همه جانبه بسكتبال و پرورش بهتر استعدادهای این رشته ورزشی در كهگیلویه و بویراحمد برگزاری رقابت های خیابانی و محله ای در نقاط مختلف استان است.
مدیركل ورزش و جوانان كهگیلویه و بویراحمد بیان كرد: موضوع های مهم راه اندازی لیگ و ارتقای روزافزون سطح دانش و آگاهی مربیان و داوران بسكتبال در این استان همواره مدنظر رئیس جدید هیأت استان باشد.
علوی عنوان كرد: لازم است كه رشته ورزشی بسكتبال در تمامی شهرستان های كهگیلویه و بویراحمد توسعه یابد و بازیكنان این استان نیز حضور بیشتری در اردوهای تیم ملی رده های مختلف سنی داشته باشند.
وی ابراز داشت: انتظار می رود كه فدراسیون برای تأسیس و راه اندازی خانه بسكتبال در كهگیلویه و بویراحمد همكاری لازم را با این استان انجام دهد.
سه نفر به نام های حشمت الله اقبال پناه، نوید قنبرنژاد و مجید سینایی در این مجمع برای تصدی پست ریاست هیأت بسكتبال كهگیلویه و بویراحمد كاندید شده بودند كه مجید سینایی حضور نداشت.
اعضای این مجمع 18 نفر بود كه از این تعداد یك نفر حق رأی دادن نداشت و یك نفر نیز غایب بود.
در این مجمع از مجموع 16 رأی مأخوذه حشمت الله اقبال پناه با كسب 13 رأی به مدت چهار سال به عنوان رئیس هیأت بسكتبال كهگیلویه و بویراحمد انتخاب و معرفی شد.
نوید قنبرنژاد دیگر كاندیدای تصدی پست ریاست هیأت بسكتبال كهگیلویه و بویراحمد تنها 2 رآی كسب كرد و یك رأی نیز باطل شد.
افزون بر 50 هزار ورزشكار ساماندهی شده مرد و زن در رشته های مختلف در كهگیلویه و بویراحمد فعالیت می كنند.
7535/1662