بخشي از مشكلات صنعت فرش ماشيني برطرف شده است

كاشان - ايرنا - استاندار اصفهان با اشاره بهبود شرايط صنعت فرش ماشيني گفت: بخشي از مسائل و مشكلات توليد فرش ماشيني در كشور با پيگيري هاي صورت گرفته برطرف شده است.

به گزارش ايرنا، عباس رضايي عصر چهارشنبه در حاشيه بازديد از يك شركت توليدي در آران و بيدگل به خبرنگاران بيان كرد: بخشي از مشكلات كه جنبه داخلي داشت با ارائه تسهيلات و افزايش چهار برابري سرمايه در گردش از سوي بانك هاي عامل در كشور برطرف شده است.
وي با اشاره به افزايش هفت برابري قيمت مواد اوليه شركت هاي توليدي فرش ماشيني افزود: بخشي از مواد اوليه كه توليد داخل مي باشد، تامين شده اما بخشي ديگر مربوط به مسائل خارجي از جمله تحريم هاي ظالمانه است.
استاندار اصفهان يكي از هدف هاي دولت در سال جاري براي رونق توليد در اين استان را حفظ وضع موجود برشمرد و بيان كرد: برنامه هايي در اين زمينه داريم و همه تلاش خود را در اين جهت به كار خواهيم بست.
وي اضافه كرد: در راستاي تحقق شعار رونق توليد مورد تاكيد رهبري فرزانه انقلاب امسال برنامه هايي از جمله حضور مرتب در واحدهاي توليدي، گوش كردن به زبان حال توليدكنندگان و هماهنگي و همدلي بيشتر صاحبان صنايع و دولت در دستور كار قرار دارد.
رضايي همچنين لزوم توسعه گردشگري در استان اصفهان را يادآور شد و عنوان كرد: بخش گردشگري در زمينه زيرساخت ها و سياست هاي كلان مشكل دارد كه ورود بخش خصوصي مي تواند به برطرف شدن مشكلات در زمينه تامين زيرساخت ها كمك كند و دولت هم خود را در كنار بخش خصوصي ديده و از هيچ‌ كمكي دريغ نمي كند.
وي ادامه داد: بخشي از مسائل و مشكلات حوزه گردشگري هم نياز به اراده ملي دارد كه در اين زمينه ايرانيان داخل و خارج كشور مي توانند با استفاده از فضاي مجازي شرايط امن و پرجاذبه گردشگري را تبليغ كنند.
استاندار اصفهان تاكيد كرد: دولت هم البته به دنبال فراهم كردن شرايط آماده سازي زيرساخت هاي گردشگري از جمله راه اندازي هتل ها و اقامتگاه هاي جهت ميزباني از گردشگران خارجي است.
به گزارش ايرنا، استاندار اصفهان در سفري چند ساعته به شهرستان آران و بيدگل از واحدهاي توليد فرش ماشيني و فولاد در اين شهرستان ديدن كرد.
شهرستان افزون بر 103 هزار نفري آران و بيدگل با 810 واحد صنعتي و 17 هزار و 100 نفر نيروي كار در فاصله نزديك به 6 كيلومتري كاشان و 215 كيلومتري شمال اصفهان قرار دارد.
7472/8123

سرخط اخبار استان‌ها