۴ اردیبهشت ۱۳۹۸ - ۱۹:۳۴
کد خبر 83290904
۰ نفر
270 شبكه فارسی زبان علیه ایران فعالیت می كنند

بیرجند - ایرنا - نماینده قوه مقننه در شورای نظارت بر سازمان صدا و سیما گفت: اكنون 270 شبكه فارسی زبان علیه جمهوری اسلامی ایران فعالیت می كنند كه بیشتر آنها شبكه های ماهواره ای هستند.

به گزارش ایرنا غلامرضا كاتب عصر چهارشنبه در دیدار با نماینده ولی فقیه در خراسان جنوبی افزود: تدین در این استان رویكرد مردم را به ماهواره كم كرده است و با توجه به خطر های برگرفته از این مسیر خطرناك وظیفه مسئولان در تجهیز شبكه های دیجیتال دوچندان است.
وی ادامه داد: هم اكنون 60 درصد خراسان جنوبی از شبكه دیجیتال برخوردار است كه امیدواریم خلاء موجود با توجه به تصمیمات مورد نظر در آینده ای نه چندان دور رفع شود.
كاتب اظهار داشت: با توجه به شرایط سخت اقتصادی مجلس شورای اسلامی عنایت خاصی به صدا و سیما داشته است و در سال گذشته غیر از هفت دهم درصد بودجه، 150 میلیون یورو از صندوق توسعه ملی به این سازمان اختصاص یافت.
وی با ابراز امیدواری از همكاری نمایندگان خراسان جنوبی در مجلس شورای اسلامی گفت: نمایندگان این استان دور از هرگونه حواشی هستند و همواره برای منفعت عمومی كوشیده اند كه عنایت به صدا و سیما یكی از این اقدام ها است.
كاتب با بیان اینكه ظرفیت های خراسان جنوبی زیاد است، تصریح كرد: صدا و سیما باید برای معرفی این ظرفیت ها از هیچ تلاشی چشم پوشی نكند كه یكی از مباحث مورد اقدام می تواند بحث توریسم و گردشگری باشد.

** نیروی انسانی ظرفیتی اجتناب ناپذیر در خراسان جنوبی
معاون حقوقی و امور مجلس صدا و سیمای جمهوری اسلامی ایران گفت: نیروی انسانی ظرفیتی اجتناب ناپذیر در خراسان جنوبی است كه این ظرفیت در نحوه مدیریت استانی تازه تاسیس در بخش های مختلف معلوم است.
محمدعلی عبدالله زاده افزود: خراسان جنوبی با این وجود در بخش های زیادی قوی تر از استان های دیگر عمل كرده كه صدا و سیما یكی از این بخش ها است.
وی با بیان اینكه افزایش پوشش ضریب نفوذ دیجیتال یكی از نیازمندی های استان است، اظهار داشت: به زودی قول 30 میلیارد تومانی دكتر نوبخت در این زمینه با جدیت پیگیری می شود.
عبدالله زاده یادآور شد: بخش زیادی از نیروهای صدا و سیمای استان به جهت پرداختی و وضعیت استخدامی با مشكل مواجه هستند كه در این زمینه به زودی تدبیری صورت خواهد گرفت.
وی گفت: با توجه به وسعت خراسان جنوبی این استان نیازمند دستگاه اس ان جی هست كه پیگیر خواهیم شد تا در استان مستقر شود.
3215 * 6054