۴ اردیبهشت ۱۳۹۸ - ۱۹:۲۸
کد خبر 83290899
۰ نفر
كاهش عوارض در شورای شهر شیراز تصویب شد

شیراز-ایرنا-رئیس كمیسیون برنامه و بودجه شورای اسلامی شهر شیراز گفت: لایحه شهرداری شیراز مبنی بر كاهش عوارض و بهای خدمات شهری در سال 98 در هشتاد و یكمین نشست این شورا، مصوب شد.

به گزارش خبرنگار ایرنا سید عبدالرزاق موسوی، چهارشنبه در نشست شورای اسلامی شهر شیراز افزود: اطلاعات این كاهش عوارض كه در قالب جدول پیشنهادی شهرداری به تصویب رسیده است از طریق پایگاه مصوبات شورای اسلامی شهر و شهرداری‌های مناطق پس از تایید فرمانداری شیراز قابل دسترسی است.
وی بیان داشت: بر اساس این مصوبه، كاهش عوارض به صورت پلكانی در طول سال برای مودیان محاسبه و اعمال می‌شود.
موسوی ادامه داد: شهرداری شیراز این لایحه را با هدف رونق بازار مسكن، تشویق انبوه سازان و سرمایه گذاران به مشاركت بیشتر در این بخش به این شورا ارایه كرده بود.
رئیس كمیسیون برنامه و بودجه‌ شورای اسلامی شهر شیراز گفت: با تصویب این لایحه، تلاش شده كه تخفیف‌ها در قالب كاهش عوارض به شهروندان در تمام طول سال ارایه شود و در مقابل از تخفیف‌های پایان سال شهرداری كاسته خواهد شد.
موسوی بیان داشت: با اعمال این تخفیف ها همه شهروندان امكان استفاده از آن را در ‌طول سال دارند و درآمد شهرداری نیز در طول این مدت محقق خواهد شد و موكول به سیاست‌های تخفیقی پایان سال نمی شود.

** راه اندازی خیابان غذا در ماه رمضان در شیراز
همچنین اعضای شورای اسلامی شهر شیراز در این نشست با راه اندازی خیابان غذا در ماه مبارك رمضان سال 98 در این شهر موافقت كردند.
رئیس كمیسیون گردشگری و زیارت شورای اسلامی شهر شیراز در این مورد بیان داشت: با هدف استفاده هر چه بیشتر از ماه مبارك رمضان و ایجاد فضای شادی، نشاط و تحرك برای شهروندان روزه‌دار شیرازی و معرفی غذاهای سنتی این شهر، تصمیم به راه اندازی این خیابان گرفته شد.
سولماز دهقانی افزود: اولویت در ایجاد خیابان غذا با عرضه غذاهای سنتی و سالم، جایگزین كردن ظروف گیاهی قابل بازیافت به جای ظروف یك بار مصرف پلاستیكی و برگزاری آیین‌های فرهنگی، مذهبی است.
وی بیان كرد: اجرای این طرح به صورت آزمایشی می‌تواند گام موثری در ارزیابی فضای شهری شیراز برای ایجاد خیابان‌هایی برای عرضه غذا باشد.
به گفته ‌دهقانی، اجرای این طرح مشروط به دریافت مجوزهای قانونی از مراجع ذی صلاح از سوی شهرداری، نداشتن بار مالی برای این نهاد، انتخاب خیابان و تامین امنیت مكان از سوی شهرداری است.
طبق قانون، هر 2 مصوبه یاد شده پس از تایید فرمانداری شهرستان شیراز، قابلیت اجرایی دارد.
9873 /6118