۴ اردیبهشت ۱۳۹۸،‏ ۱۸:۴۸
کد خبر: 83290849
۰ نفر
كمیته امداد سال گذشته 5 هزار شغل در تهران ایجاد كرد

تهران- ایرنا- معاون اشتغال و خودكفایی كمیته امداد استان تهران از ایجاد 5153 فرصت شغلی برای مددجویان تحت حمایت خبر داد و گفت: این مددجویان در سال 97 از طریق دریافت تسهیلات اشتغال و معرفی به كاریابی ها مشغول به كار شدند.

به گزارش روز چهارشنبه ایرنا از كمیته امداد استان تهران، حسین فتح آبادی با بیان اینكه یكی از اهداف اصلی این نهاد كارآفرینی، ایجاد اشتغال و خودكفایی خانوارهای تحت حمایت است، تاكید كرد: توانمندسازی مددجویان تحت حمایت و استقلال مالی آنها از اهداف مهم كمیته امداد است كه به طور جدی آن را دنبال می‌كند.
وی به تسهیلات پرداختی به مددجویان تحت حمایت اشاره كرد و ادامه داد: 3418 فقره تسهیلات اشتغال در سال 97 به مددجویان تحت حمایت كمیته امداد استان تهران پرداخت شده است كه از طریق آن 3896 نفر مشغول به كار شدند.
معاون اشتغال و خودكفایی كمیته امداد استان تهران با بیان اینكه تعدادی از مددجویان با معرفی به كاریابی های مورد تایید این نهاد مشغول به كار شدند، افزود: 1257 نفر از مددجویان تحت حمایت از طریق معرفی به كاریابی ها مشغول به كار و فعالیت شدند.
فتح آبادی اضافه كرد: 1040 فقره تسهیلات از منابع داخلی كمیته امداد و 2378 فقره از منابع بانكی به مددجویان پرداخت شده است.
وی میزان اعتبار هزینه شده برای اشتغال مددجویان تحت حمایت كمیته امداد استان تهران را 56 میلیارد و 600 میلیون تومان عنوان كرد و گفت: از این مبلغ 40 میلیارد تومان تسهیلات قرض الحسنه بانكی و 16 میلیارد و 600 میلیون تومان از منابع داخلی كمیته امداد بوده است.
معاون اشتغال و خودكفایی كمیته امداد استان تهران بیان كرد: طرح‌های اجرا شده شامل 181 طرح كار انگیزی 287 طرح توان افزایی و 2950 طرح خودكفایی بوده است.
فتح آبادی گفت: برای طرح های كارانگیزی 5، توان افزایی 10 و خودكفایی بیش از 10 میلیون تومان تسهیلات پرداخت می شود.
وی به طرح‌های اجرا شده اشاره كرد و افزود: این طرح‌ها در زمینه‌های كشاورزی، دامپروری، شیلات، صنایع دستی، فعالیت‌های صنعتی و معدنی و خدمات اجرا شده است.
تهرام/7247//6139