جهت گيري فعاليت‌هاي پژوهشي بوشهر در مسير توسعه استان باشد

بوشهر-ايرنا- استاندار بوشهرگفت: محور اصلي و مهم فعاليت هاي پژوهشي و تحقيقاتي مراكز آموزشي و علمي و دانشگاهي در مسير توسعه و پيشرفت اين استان باشد.

به گزارش ايرنا، عبدالكريم گراوند روز چهارشنبه در نشست هيات امنا دانشگاه خليج فارس بوشهر با حضور قائم مقام وزير و رئيس مركز هيات امناهاي وزارت علوم، تحقيقات و فناوري افزود: در اين زمينه دانشگاه خليج فارس به عنوان مادر دانشگاه‌هاي استان بوشهر نقش مهمي در پيشبرد اهداف پژوهشي و تحقيقاتي در مراكز علمي و آموزشي استان دارد و پژوهش در راس برنامه‌هاي اين دانشگاه باشد.
وي بيان كرد: باتوجه به اهميت پژوهش در فعاليت هاي توسعه اي، بايد زمينه انجام تحقيقات كاربردي بيشتري در دانشگاه هاي استان فراهم شود.
گراوند ادامه داد: تعامل و همكاري مراكز علمي با دستگاه هاي اجرايي مي تواند مسير پيشرفت و توسعه استان را بيش از پيش هموار كند كه در اين راستا انجام طرح هاي پژوهشي و تحقيقاتي با همكاري دستگاه‌هاي اجرايي ضروري است.
وي همچنين با اشاره به تشريح سند راهبردي پژوهشكده خليج فارس اضافه كرد: اين پژوهشكده مي تواند با استفاده از محققان و پژوهشگران نخبه، زمينه را براي پيشرفت و توسعه استان بيش از پيش فراهم كند.
استاندار بوشهر گفت: به منظور انجام فعاليت مطلوب پژوهشكده خليج فارس، بايد نشست هاي كارشناسي با حضور استادان و محققان برگزار و بهترين راهكار براي استفاده از اين فرصت براي توسعه پژوهش در استان شناسايي كرد.
در اين نشست از خدمات ارزشمند پروفسور مشفقيان نخستين موسس دانشگاه خليج فارس بوشهر به پاس تلاش هاي وي در ايجاد دانشكده مهندسي دانشگاه خليج فارس و پژوهش هاي مختلف تقدير شد.
پروفسور مشفقيان 68 ساله فوق دكتري رشته شيمي و در دانشگاه‌هاي خليج فارس، دانشگاه شيراز، اوكلاهما (امريكا)، سيدني (استراليا)، صنعت نفت (اهواز و آبادان) و قطر تدريس كرده است.
وي نخستين رئيس دانشگاه خليج فارس بوشهر نيز بوده و با توجه به علاقه وافر به اين دانشگاه و زادگاهش طرح جايزه‌اي براي حمايت از دانشجويان مستعد دانشگاه را مطرح كرد.
در پي خدمات و تلاش‌هاي گسترده علمي، آموزشي و پژوهشي پروفسور مشفقيان، به دعوت كميته علمي سازمان كنفرانس اسلامي، به عضويت اين كميته درآمد و چند سال پيش نيز به عنوان دانشمند برتر جهان اسلام معرفي شد.
در سال 88 هم از وي در آئين نكوداشت هفته بوشهر به عنوان چهره ماندگار تجليل شد.
7212/6045