مصوبه دولت برای ایجاد 2 بخش جدید در فارس ابلاغ شد

شیراز-ایرنا- وزیر كشور در نامه ای به استاندار فارس مصوبه هیات وزیران مبنی بر ایجاد بخش جوزار و دهستان پراشكفت در شهرستان ممسنی و بخش فسارود در شهرستان داراب را برای اجرا ابلاغ كرد.

به گزارش چهارشنبه ایرنا از پایگاه اطلاع رسانی استانداری فارس، عبدالرضا رحمانی فضلی در نامه ای به عنایت الله رحیمی استاندار فارس مصوبه هیات وزیران مبنی بر تغییرات و اصلاحات تقسیمات كشوری این استان را ابلاغ كرد.
وزیر كشور در این نامه خطاب به استاندار فارس از وی خواسته است با توجه به قانون تعاریف و ضوابط تقسیمات كشوری و آیین نامه اجرایی آن اقدامات لازم برای ایجاد این بخش ها را طرح ریزی نماید.
شهرستان ممسنی به مركزیت نورآباد در فاصله 158كیلومتری غرب شیراز قرار دارد.
بر اساس این گزارش، بخش فسارود در شهرستان داراب به مركزیت روستای پاسخن ایجاد می شود.
شهرستان داراب در 225 كیلومتری جنوب شرقی شیراز واقع است.
مدیركل سیاسی، انتخابات و تقسیمات كشوری استانداری فارس پیش از این به خبرنگار ایرنا گفته بود بنا بر مصوبه چهارشنبه 22 اسفندماه 1397 هیات وزیران، نام سه منطقه در استان فارس تغییر یافت و 2 دهستان نیز به بخش ارتقا یافتند.
ابراهیم استوار میمندی بیان كرد: بنا بر این مصوبه، نام 'بالاده' به 'والاشهر' (شهرستان كازرون)، نام 'عماد ده' به 'عماد شهر' (شهرستان لارستان) و نام بخش 'كُر' به كامفیروز شمالی (شهرستان مرودشت) تغییر یافت.
وی ادامه داد: همچنین با مصوبه هیات وزیران، دهستان جوزار در شهرستان ممسنی و دهستان فسارود در شهرستان داراب به بخش ارتقا یافتند.
9254/ 2027