۴ اردیبهشت ۱۳۹۸،‏ ۱۵:۰۷
کد خبر: 83290530
۰ نفر
دو برنده جایزه حلقه منتقدان معرفی شدند

تهران- ایرنا- دو فیلم بخش بین‌الملل برنده جایزه حلقه منتقدان سی و هفتمین جشنواره جهانی فیلم فجر معرفی شدند.

به گزارش روز چهارشنبه خبرنگار ایرنا، آیین اهدای جایزه حلقه منتقدان سی و هفتمین جشنواره جهانی فیلم فجر با حضور رضا میركریمی دبیر جشنواره و گروهی از داوران بخش حلقه منتقدان در پردیس سینمایی چارسو برگزار شد.
در این آیین، فیلم سینمایی «گرگ نما» به كارگردانی آدرین پانیك از كشور لهستان به دلیل روایت تمثیلی و سبك دیداری كه خشونت و بی رحمی تكرار شونده در تاریخ جهان را بازتاب می دهد مقام دوم را به دست آورد كه در غیاب كارگردان، جایزه به رایزن فرهنگی لهستان در ایران اهدا شد.
بهترین فیلم حلقه منتقدان سی و هفتمین جشنواره جهانی فیلم فجر به فیلم سینمایی «جوان روس» به كارگردانی الكساندر زولوتوخین از روسیه به دلیل مخاطره پذیری تجربی، ساختار منحصر به فرد دیداری و شكل فیلم كه خلق كمپوزیسیونی سینمایی بر اساس كمپوزیسیونی موسیقیایی تعلق گرفت كه فیلم بردار این فیلم جایزه را دریافت كرد.
جایزه حلقه منتقدان شامل گروهی از منتقدان است كه سال گذشته نخستین جوایز خود را اهدا كردند. این گروه امسال نیز 15 فیلم را داوری و از میان آنها دو فیلم را به عنوان برگزیده انتخاب كردند.
جوایز با حضور مهرزاد دانش، كامیار محسنی، محسن آذر، مجید اسلامی، شادمهر راستین، هما توسلی اهدا شد.
جشنواره جهانی فیلم فجر میزبان بیش از 250 مهمان از 58 كشور جهان؛ شامل مدیران جشنواره‌ های جهانی، برنامه‌ ریزان یا نمایندگان انتخاب فیلم از طرف جشنواره ها، سینماگران و علاقمندان به سینمای ایران است. همچنین 28 مهمان از 21 كشور در بخش دارالفنون شركت دارند.
در این دوره 163 فیلم از 64 كشور جهان در بخش‌های مختلف؛ شامل 9 فیلم كوتاه، 14فیلم بلند پریمییر (اولین نمایش)، 41 فیلم بلند و 7 فیلم كوتاه نمایش داده می شوند.
بازار فیلم نیز از 29 فروردین تا 3 اردیبهشت با حضور 40 شركت كننده و بیش از 60 خریدار در حاشیه جشنواره برپاست.
فراهنگ** 7561** 9053