۴ اردیبهشت ۱۳۹۸ - ۱۵:۰۰
کد خبر 83290516
۰ نفر
بهای جهانی نفت كاهش یافت

تهران - ایرنا - بر اساس جدیدترین گزارش ها، امروز چهارشنبه بهای هر بشكه نفت برنت با 33 سنت كاهش نسبت به رقم پایانی روز قبل به 74 دلار و 18 سنت رسید.

به گزارش گروه اقتصادی ایرنا به نقل از رویترز، بهای نفت خام وست تگزاس اینترمدیت آمریكا نیز با 41 سنت كاهش درمقایسه با روز گذشته به 65 دلار و 89 سنت در هر بشكه رسید.
این گزارش نشان می دهد در پی اعلام آژانس بین المللی انرژی مبنی بر اینكه عرضه كافی در بازار نفت وجود دارد و اینكه ظرفیت تولید ذخیره در جهان همچنان در سطح مناسبی است، بهای نفت كه به بالاترین رقم های سال 2019 رسیده بود امروز با كاهش مواجه شد.
قیمت نفت روز سه‌شنبه پس از این كه واشنگتن اعلام كرد همه معافیت‌های نفتی ایران تا ماه مه خاتمه پیدا خواهد كرد و واردكنندگان را برای توقف خرید از تهران تحت فشار قرار داد، نزدیك به بالاترین ركورد سال 2019 ایستاد.
بهای معاملات نفت برنت با نیم درصد افزایش نسبت به روز دوشنبه، به 74 دلار و 40 سنت در هر بشكه رسید در حالی كه در این روز تا مرز 74 دلار و 52 سنت پیش رفته بود.
بهای معاملات آتی وست تگزاس اینترمدیت آمریكا با نیم درصد افزایش نسبت به روز گذشته، به 65 دلار و 95 سنت در هر بشكه رسید.
آمریكا روز دوشنبه از خریداران نفت ایران خواست خریدهای خود را تا اول ماه مه متوقف كنند در غیر این صورت با تحریم‌ها مواجه خواهد شد و به شش ماه معافیت‌هایی كه به مشتریان بزرگ نفت ایران اجازه داده بود به وارداتشان در حجم محدودتر ادامه دهند، پایان داد.
اقتصام**9060**9189