۴ اردیبهشت ۱۳۹۸ - ۱۴:۵۰
کد خبر 83290491
۰ نفر
سفرهای دریایی در نوروز 9 درصد رشد داشت

بندرعباس - ایرنا - معاون دریایی سازمان بنادر و دریانوردی گفت: امسال سفرهای دریایی 9 درصد نسبت به سال گذشته رشد داشت و از 25 اسفند 97 تا 15 فروردین امسال، 6 میلیون و 200 هزار سفر گردشگری دریایی انجام شد.

به گزارش ایرنا، هادی حق شناس روز چهارشنبه در آیین تجلیل از خادمان سفرهای نوروزی 98 كشور اظهار داشت: در بخش گردشگری دریایی نیز شاهد كاهش پنج درصدی بودیم.
وی ادامه داد: امسال با سیل شروع شد كه بخشی از سفرهای دریایی را كاهش داد ولی موجب افزایش سفرهای دریایی در هرمزگان شد به گونه ای كه 75 درصد سفرهای دریایی در این استان انجام شده است.
وی اضافه كرد: 45 پایانه دریایی در شمال و جنوب فعال بودند، 590 هزار خودرو از سرزمین اصلی به 2 جزیره كیش و قشم منتقل شد كه این نشان دهنده نهادینه شدن ایمنی در سفرهای دریایی است.
معاون دریایی سازمان بنادر و دریانوردی اظهار داشت: تا چند سال گذشته وقتی اسم بندر به میان می آمد، بار و كشتی باری به ذهن ها خطور می ‌كرد ولی امروز شناور و مسافری و سفرهای دریایی به گوش می رسد.
وی اشاره كرد: وقتی بخش دریایی جذابیت دارد، ارزی از كشور خارج نمی شود؛ دیگر هر جا مسافر حضور یافت باید خدمات مسافری بیشتر شود كه این شغل های جدید ایجاد می كند.
حق شناس اشاره كرد: به نظر می رسد آثار گردشگری دریایی تنها به اقتصاد منحصر نمی شود و موجب افزایش اعتماد به نفس و دانش و شاداب تر شدن مردم می شود كه این شادی عنصر مهمی در سرمایه اجتماعی است.
3219/9944 /6048