۴ اردیبهشت ۱۳۹۸،‏ ۱۴:۴۶
کد خبر: 83290490
۰ نفر
«جهانبخش» در فهرست بدترين خريدهاي فصل ليگ برتر جزيره

تهران- ايرنا- يك تارنماي انگليسي با اعلام پنج خريد ناموفق فصل جاري ليگ برتر جزيره، نام «عليرضا جهانبخش» ملي پوش ايراني را در رتبه پنجم اين فهرست جاي داد.

به گزارش روز چهارشنبه ايرنا، تارنماي خبري «دِ تاپ فلايت» نوشت: جهانبخش فصل گذشته را به عنوان آقاي گل ليگ برتر هلند به پايان رساند و فرم ايده آل وي موجب جلب توجه برايتون شد و اين تيم ليگ برتري براي به خدمت گرفتن وي 17 ميليون پوند هزينه كرد تا ملي پوش ايراني به گرانقيمت ترين بازيكن تاريخ اين باشگاه انگليسي بدل شود.
با اين حال، تيم برايتون اگرچه فصل نخست حضور در ليگ برتر جزيره را با ثبات پشت سر گذاشت اما در گلزني زياد موفق نبود. آنها اميدوار بودند تا جهانبخش سرعت را به خط حمله تيم تزريق كرده و به ايجاد موقعيت گلزني براي «گلن موري» كمك كند.
اما وينگر ايراني بدون ثبت گل و پاس گل به نام خود در اين فصل، كمترين ميزان اثرگذاري را در تيم جديدش داشت و حتي راهيابي به تركيب اصلي برايتون براي وي به مسئوليتي سخت تبديل شد و كنار آمدن با شرايط جديد در اين سطح از فوتبال را سخت ديد.
با اين وجود، جهانبخش تنها خريد ناموفق برايتون نبوده و در حقيقت تابستان سال 2018، آنها در يارگيري بسيار ضعيف عمل كرده اند و تعجبي ندارد كه مرغ هاي دريايي خطر سقوط به ليگ پايين تر را بيخ گوش خود احساس كنند.
ورزشي**3991**9129