۴ اردیبهشت ۱۳۹۸ - ۱۴:۳۱
کد خبر 83290444
۰ نفر
دستگیری سارقان 175 دستگاه خودرو در البرز

كرج - ایرنا - رئیس پلیس آگاهی البرز از دستگیری اعضای 2 باند سرقت 175 دستگاه خودرو و 450 مورد سرقت وسایل داخل خودروها در این استان خبرداد.

به گزارش ایرنا، سرهنگ محمد نادربیگی روز چهارشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: درپی افزایش سرقت خودرو و تجهیزات داخل خودرو ها در مناطق مختلف استان البرز پیگیری موضوع به صورت ویژه در دستور كار پلیس آگاهی این استان قرارگرفت.
وی اضافه كرد: با تحقیقات بیشتر و سرقت های مشابه مشخص شد كه عمده این جرائم در اطراف بیمارستان ها و مراكز تجاری انجام می شود كه با
رصد موضوع اعضای یك باند سه نفره سرقت خودرو و 2 مالخر دستگیر شدند.
نادربیگی خاطرنشان كرد كه بررسی ها نشان داد كه این سارقان در اطراف بیمارستان ها و مراكز خرید، خودروهای پراید مدل پایین و بدون وسایل ایمنی را شناسایی و پس از سرقت وسایل داخل آن ها این خودرو را رها می كردند.
وی گفت: اعضای این باند تاكنون به 600 فقره سرقت اعتراف كردند كه 150 فقره خودرو و بقیه مربوط به وسایل داخل خودرو بوده است.
نادربیگی افزود: از مخفیگاه این سارقان تعداد زیادی تجهیزات داخل خودرو كشف و شناسایی مالباختگان نیز ادامه دارد.

*** دستگیری اعضای باند سرقت خودرو درالبرز
نادربیگی در خصوص دیگر باند سرقت خودرو در این استان گفت: این افراد خودرو های پژو پارس و 206 را سرقت و اقدام به سند نمره آنها در مراكز اوراقی های خودرو می كردند .
رئیس پلیس آگاهی البرز بیان داشت : این سارقان خودروها را پس از سند نمره به فروش می رساندند.
وی گفت: در این زمینه سه سارق دستگیر و سه دستگاه خودرو سرقتی از آن ها كشف شده كه تلاش برای كشف سایر خودروهای مسروقه ادامه دارد.
2098/ 6155