آغاز حركت قطارهای باری در مسیر جنوب

تهران- ایرنا- مدیر عامل راه آهن گفت: با تلاش بی وقفه و شبانه‌روزی كاركنان راه‌آهن، مسیر جنوب ساعاتی پیش بازگشایی و سیر قطارهای باری در این محور از سر گرفته شد.

به گزارش ایرنا به نقل از راه‌آهن جمهوری اسلامی ایران، «سعید رسولی» افزود: جاری شدن سیل، رانش زمین و آبشستگی زیر خطوط ریلی در چند نقطه از محور جنوب، باعث مسدود شدن این مسیر شده بود كه خوشبختانه با تلاش بی‌وقفه همكاران، این مسیر بازگشایی شد.
معاون وزیر راه و شهرسازی اظهار داشت: به علت مسدود شدن محور جنوب در استان‌های لرستان و خوزستان تردد قطارها در این محور متوقف شده بود و این امر باعث انباشت واگن‌های باری در این مسیر شد كه هم اكنون تردد قطارهای باری در این محور آغاز شده است.
مدیر عامل راه‌آهن جمهوری اسلامی ایران بیان كرد: پس از عبور قطارهای باری موجود در محور، با اعلام فروش بلیت سیر قطارهای مسافری نیز در این مسیر از سر گرفته خواهد شد.
رسولی ضمن تقدیر از تلاش‌های كاركنان راه‌آهن گفت: همكاران راه‌آهن با تلاش بی‌شائبه در كمترین زمان ممكن و در شرایط بسیار سخت توانستند نسبت به ترمیم و مقاوم‌سازی خط آهن در نقاط آسیب دیده اقدام كنند.
به گزارش ایرنا، راه آهن مسیر جنوب از اوایل امسال به دلایل مختلف مانند سیل، رانش زمین ،تخریب پل ها و شستگی بستر خطوط راه آهن چند بار مسدود شده كه هر بار در اسرع وقت تعمیر و به شبكه ریلی كشور متصل شده است.
در آخرین مورد نیز، این خط به دلیل خسارت های ناشی از سیل از مدار خارج شده بود كه با تعمیرات صورت گرفته، حركت قطارها در حال حاضر در جریان است.
اقتصام**4018**9189