۴ اردیبهشت ۱۳۹۸،‏ ۱۳:۱۹
کد خبر: 83290302
۰ نفر
آغاز مذاكرات براي برگزاري سوپرجام اسپانيا در رياض

تهران- ايرنا- فدراسيون فوتبال اسپانيا مذاكرات خود را با دولت عربستان سعودي به منظور برگزاري سوپر جام اسپانيا براي 6 فصل آينده در اين كشور آغاز كرد.

به گزارش ايرنا، روزنامه ماركا اسپانيا روز چهارشنيبه نوشت: پيشنهادي به ارزش 30 ميليون يورو به ازاي هر فصل براي برگزاري اين رقابت ها در رياض براي 6 سال آينده مطرح و به بحث و تبادل نظر گذاشته شده است اما مذاكرات مذكور هنوز نهايي نشده و هيچ موضوع قطعي در مورد آن وجود ندارد.
براساس اصلاحات انجام شده، اين رقابت كه پيش تر در قالب سنتي و با حضور 2 تيم انجام مي شد، از اين پس با شركت چهار تيم و خارج از خاك اسپانيا برگزار شده و 2 تيم نخست رقابت هاي لاليگا به همراه قهرمان و نايب قهرمان جام حذفي اسپانيا، شركت كنندگان اين جام را تشكيل داده و نخستين دوره اين رقابت با قالب جديد، در سال جاري برگزار خواهد شد.
سوپر جام 2018 اسپانيا پيش از اين هم با تغييراتي مواجه شده بود؛ در واقع، تيم هاي بارسلونا و سويا در جريان ديداري كه برخلاف روال به طور تك بازي برگزار شد، در طنجه مراكش به مصاف يكديگر رفتند.
با اين حال، تغيير قالب برگزاري رقابت ها كه قرار است در ژانويه 2020 برگزار شود، بايد به تاييد جلسه مجمع فدراسيون فوتبال اسپانيا در 29 آوريل برسد.
ورزشي**3991**9118**