۴ اردیبهشت ۱۳۹۸ - ۱۳:۰۸
کد خبر 83290273
۰ نفر
آغاز كارزار انتخاباتی ' بایدن ' در آمریكا

تهران – ایرنا – شبكه خبری 'سی.بی.اس نیوز' از آغاز كارزار انتخاباتی 'جو بایدن' معاون رئیس جمهوری سابق آمریكا برای انتخابات ریاست جمهوری این كشور در سال 2020 میلادی از روز پنجشنبه خبر داد.

به گزارش روز چهارشنبه ایرنا، سی.بی.اس نیوز در تارنمای خبری خود با انتشار این خبر نوشت: بایدن قرار است قصد خود در این زمینه را با انتشار یك كلیپ ویدیویی اعلام كند و روز پنجشنبه در 'فیلادلفیا' جمع آوری كمك برای این كارزار را برگزار كند.
سی.بی.اس نیوز نوشت: بایدن چندین ماه است برای ورود به این كارزار درحال اندیشیدن بود، هرچند وی در اكثر نظرسنجی ها خود را پیشتاز یافته، اما او درحالی وارد این كارزار می شود كه نسبت به سایر نامزدها در زمینه جمع آوری پول و كمك های مالی انتخابات، عقب تر است، سایر نامزدها توانسته اند در سه ماه اول سال میلادی ، میلیون ها دلار كمك های مالی جمع آوری كنند.
به گزارش ایرنا، جوبایدن، 77 ساله كه بین سال های 2009 تا 2017 معاون باراك اوباما رئیس جمهوری وقت آمریكا بود، در تازه ترین نظرسنجی ها كه در دو ایالت 'نیوهمپشایر' و 'آیووا'، با وجودی كه نامزدی خود را اعلام نكرده بود نسبت به سایر نامزدهای دمكرات برای انتخابات ریاست جمهوری 2020 آمریكا، در صدر قرار گرفت.
شبكه خبری سی ان ان اول اردیبهشت ماه گزارش داد كه بایدن در نتیجه نظرسنجی دانشگاه 'مونموث' (Monmouth) نیوجرسی كه از چهار تا 9 آوریل (برابر با 15 تا 20 فروردین ماه) در انجمن حزبی ایالت آیووا برگزار شد، با كسب 27درصد آرا در صدر و 'برنی سندرز' با 16درصد آرا در رتبه دوم قرار گرفت و سناتور الیزابت وارن كه در روزهای اخیر به دنبال انتشار گزارش بازرس رابرت مولر، به شدت خواستار استیضاح دونالد ترامپ رئیس جمهوری كنونی شده بود، با به دست آوردن تنها هفت درصد آرا، در رتبه پنجم دیده می شود.
براساس این گزارش در نظرسنجی دیگری كه از سوی كالج 'سنت انسلم' (Saint Anselm College) ایالت نیوهمپشایر از سوم تا هشتم آوریل (14تا 19 فروردین ماه) به عمل آمد، بایدن بازهم با كسب 23 درصد آرا در صدر و سندرز با 16 درصد آرا در مرتبه بعدی و سناتور وارن با كسب 9 درصد آرا در رتبه چهارم نتیجه این نظرسنجی قرار گرفت.
تاكنون 20 نفر نامزدی خود را از حزب دمكرات برای انتخابات 2020 آمریكا اعلام كرده اند كه از این تعداد 6نفر زن هستند.
از حزب جمهوریخواه نیز تاكنون به جز ترامپ، تنها 'بیل ولد' (Bill Weld) 73 ساله و فرماندار سابق ایالت 'ماساچوست' نامزدی خود برای این انتخابات اعلام كرده است.
اروپام **1302** 1546