۴ اردیبهشت ۱۳۹۸،‏ ۱۲:۴۲
کد خبر: 83290212
T T
۰ نفر
شكست ذهنی سرخآبی ها - غفار میرزایی*

واقعیت باخت سرخآبی های تهران به نمایندگان فوتبال عربستان فراتر از توان مالی جذب بازیكن خارجی است و باید علل آن را گزاره های ذهنی مربیان و بازیكنان این تیم جستجو كرد.

آنچه بیش از همه در 2 روز گذشته موجب باخت نمایندگان فوتبال ایران شد میزان آمادگی بدنی و ذهنی برای اجرای دستورات مربیان در زمین بود؛ مشكلی كه برانكو ایوانكویچ سرمربی پرسپولیس پس از باخت به الاهلی عربستان، صراحتا به آن اقرار كرد و خستگی را عامل این باخت دانست.
پیش فرض فشرده بودن بازی ها و خستگی در حالی به بهانه برای توجیه نتایج سرخآبی ها تبدیل شده است كه 2 مربی خارجی این تیم ها (وینفرد شفر و برانكو ایوانكویچ) سابقه فعالیت در لیگ های معتبر اروپایی در كارنامه دارند و به عینه شاهد بودند كه در فوتبال حرفه ای روز دنیا، بازیكن باید از لحاظ ذهنی و بدنی برای مسابقه در 72 ساعت آماده باشد.
به نظر می رسد كه بازیكنان این 2 تیم افزون بر آنكه از لحاظ ذهنی آمادگی مسابقات فشرده را نداشتند، در باد موفقیت های زودگذر نیز خوابیده بودند؛ موفقیتی كه در هفته آخر دور رفت لیگ قهرمانان آسیا، با غلبه نمایندگان ایران بر تیم های عربستانی میسر شد.
خستگی بدنی و اشباح ذهنی ناشی از یك موفقیت زودگذر در حالی در هفته نخست دور برگشت لیگ قهرمانان آسیا، یقه 2 تیم مطرح كشور را گرفت كه هواداران این تیم ها امیدوار بودند با تكرار نتیجه بازی رفت، شاهد حضور آنان در مرحله حذفی باشند.
امیدی كه این روزها به اما و اگرها گره خورده و این 2 تیم باید در ادامه 6 امتیاز از 2 بازی پیش رو كسب كنند؛ماموریتی كه اگر محال به شمار نیاید احتمال آن با چنین بازی هایی كم است.
ناكامی سرخآبی های پایتخت در برابر تیم های عربستانی و قوت گرفتن احتمال حذف آنان در مرحله گروهی، عاملی شد تا هواداران پیش از آغاز رقابت های مرحله حذفی لیگ قهرمانان رویای كسب جام توسط این 2 تیم را از ذهن خود پاك كنند.
--------------
كارشناس ورزشی

سرخط اخبار ورزش