۴ اردیبهشت ۱۳۹۸ - ۱۲:۲۹
کد خبر 83290175
۰ نفر
18 نمایشگاه هفته معرفی مشاغل در بوشهر برپا شد

بوشهر- ایرنا- مدیركل آموزش و پرورش استان بوشهر گفت: به مناسبت هفته معرفی مشاغل 18 نمایشگاه دراین استان برپا شده است.

ناصركرمی روز چهارشنبه درحاشیه نمایشگاه هفته معرفی مشاغل در بوشهر درگفت وگو با ایرنا افزود: معرفی رشته های دانشگاهی و حرفه های هنرستان ها، آشنایی دانش آموزان با مشاغل مختلف، ارائه خدمات راهنمایی و مشاوره تحصیلی و شغلی به دانش آموزان از جمله هدف های این نمایشگاه هاست.
وی بیان كرد: همچنین برای آشنایی دانش آموزان با مشاغل مختلف بویژه دانش آموزان پایه نهم كه وارد متوسطه دوم می شوند وباید انتخاب رشته كنند از شركت ها، كارخانه ها، مناطق ویژه اقتصادی، نیروگاه اتمی، پتروشیمی و سایر شركت های دیگر برنامه بازدید تدارك شده است.
كرمی اضافه كرد: امسال نمایشگاه های معرفی مشاغل درهمه مدرسه های ابتدایی، متوسطه اول و دوم برپا شده و157 مشاور دراین استان با ارائه خدمات راهنمایی و مشاوره به صورت فردی و گروهی آگاهی و دانش لازم درزمینه رشته ها و مشاغل مختلف را به دانش آموزان انتقال می دهند.
مدیركل آموزش و پرورش استان بوشهر گفت: در زمان حاضر 43 درصد دانش آموزان استان در رشته های فنی و حرفه ای و كاردانش مشغول به تحصیل هستند.
وی تاكید كرد: دانش آموزان باید براساس استعدادها و توانایی های خود و متناسب با نیاز جامعه اقدام به انتخاب رشته كنند.
كرمی اظهارداشت: محدودیت امكانات و تجهیزات در برخی از رشته های فنی و حرفه ای و هنرستان ها باعث شده نتوانیم برخی از رشته ها را راه اندازی كنیم.
وی یكی از راه های جذب هرچه بیشتر دانش آموزان به رشته های فنی و حرفه ای را به روز بودن امكانات كارگاه ها و هنرستان ها عنوان كرد.
6047/6043