اعضاي كميسيون برنامه و بودجه مجلس به شهداي گچساران اداي احترام كردند

گچساران- ايرنا- اعضاي كميسيون برنامه و بودجه و محاسبات مجلس شوراي اسلامي روز چهارشنبه در بدو ورود به گچساران به مقام والاي شهداي اين شهرستان اداي احترام كردند.

به گزارش ايرنا، تعدادي از اعضاي كميسيون برنامه و بودجه و محاسبات مجلس شوراي اسلامي در سفر به گچساران با حضور در گلزار و با قرائت فاتحه و نثار شاخه هاي گل با آرمان هاي شهداي جنگ تحميلي و انقلاب اسلامي شهر دوگنبدان مركز اين شهرستان تجديد ميثاق كردند.
رئيس كميسيون برنامه و بودجه مجلس شوراي اسلامي در اين آيين گفت: شهدا و ايثارگران چراغ راه زندگي مردم و مسئولان هستند.
غلامرضا تاجگردون با اشاره به موفقيت هاي ايران اسلامي با وجود محدوديت ها افزود: آرامش و اقتدار ايران اسلامي ثمره خون شهداست.
وي استكبار ستيزي، خلوص نيت، وفاداري به ارزش هاي اسلامي و عشق به ولايت فقيه را از درس هاي مهم شهدا به مردم مسلمان ايران دانست.
تاجگردون يكپارچگي و همبستگي ملي، مقاومت در برابر ظلم و جور را پيام هاي شهدا به مردم ايران دانست و بيان كرد: زنده نگه داشتن نام و ياد شهدا، تكريم خانواده شهدا به عنوان پرچمداران فرهنگ ايثار و شهادت از وظايف فرهنگي مسئولان و مردم است.
جمعي از مسئولان استاني و شهرستاني،اعضاي كميسيون برنامه و بودجه مجلس را در سفر به گچساران همراهي مي كنند.
اين نمايندگان در طول سفر سه روزه خود به استان كهگيلويه و بويراحمد قرار است امروز چهارشنبه از بافت فرسوده دوگنبدان، شهرك صنعتي و صنايع نفت و گاز دشت گز ديدن و در جلسه با فعالان اقتصادي و شوراي اداري گچساران شركت كنند.
اعضاي كميسيون برنامه و بودجه مجلس روزهاي پنج شنبه و جمعه در ياسوج درنشست شوراي گفت و گوي بخش خصوصي و دولت ،شوراي برنامه ريزي و توسعه استان و نشست نمايندگان اتاق بازرگاني ياسوج شركت مي كنند و از كارخانه سيمان مارگون هم بازديد مي كنند.
شهرستان 120 هزار نفري گچساران در جنوب غربي كهگيلويه و بويرحمد قرار دارد و در زمان جنگ تحميلي 360 شهيد تقديم انقلاب كرد.
2082/1662