۴ اردیبهشت ۱۳۹۸،‏ ۱۲:۲۴
کد خبر: 83290166
۰ نفر
برداشت گندم از مزارع خرمشهر آغاز شد

آبادان - ايرنا - مدير جهاد كشاورزي خرمشهر از آغاز برداشت گندم از اراضي كشاورزي اين شهرستان خبر داد و گفت: برداشت گندم از سطح 6 هزار و 800 هكتار از اراضي غرب كارون آغاز شد.

محمد مطرودي روز چهارشنبه در گفت و گو با خبرنگار ايرنا اظهار داشت: از ابتداي ارديبهشت ماه تاكنون از سطح 890 هكتار از گندمزارهاي غرب كارون 2 هزار و 479 تن گندم به وسيله 24 دستگاه كمباين برداشت شد.
وي نرخ گندم از كشاورزان را هر كيلوگرم 17 هزار ريال عنوان كرد و گفت: برداشت جو و كلزا نيز از اراضي كشاورزي غرب كارون آغاز شده است.
مطرودي گفت: تاكنون از سطح 150 هكتار مزرعه كلزا 222 تن محصول برداشت شده و برداشت جو از يكهزار و 500 هكتار نيز در حال انجام است.
وي اظهار داشت: در سال گذشته از هفت هزار هكتار مزارع گندم خرمشهر 18 هزار تن گندم برداشت شد و 14 هزار تن گندم مازاد بر نياز كشاورزان نيز خريداري شد.
مدير جهاد كشاورزي خرمشهر ميزان خسارت ناشي از سيلاب اخير به مزارع كشاورزي خرمشهر را 2 هزار و 200 هكتار بيان كرد و گفت: از 9 هزار هكتار مزارع گندم بيش از 2 هزار هكتار در غرب كارون بر اثر آبگرفتگي خسارت ديده است.
مطرودي با بيان اينكه بيشترين خسارت اراضي كشاورزي در حاشيه رودخانه كارون برآورد شده گفت: در چند سال اخير به دليل خشكسالي برخي از كشاورزان در بستر و حاشيه رودخانه گندم و جو كشت كردند كه امسال با بالا رفتن آب رودخانه اين اراضي به زير آب رفت.
خرمشهر بيش از 40 هزار هكتار اراضي قابل كشت دارد.
7100/6068