سیستم گزینش نباید بر اساس آزمون و خطا باشد

مشهد- ایرنا- دبیر هیات عالی گزینش كشور گفت: پس از 40 سال از پیروزی انقلاب دیگر آزمون و خطا نباید در سیستم گزینش كشور باشد.

حجت الاسلام ناصر نقویان روز چهارشنبه در گردهمایی مدیران، اعضا و كارشناسان نمونه هسته های گزینش وزارت جهاد كشاورزی در مشهد افزود: هدف نهایی از گزینش افراد سرویس دهی و خدمات بهتر به مردم همراه با تكریم آنان است.
وی اضافه كرد: هدف اصلی هیات عالی گزینش، گزینش افراد با هدف تحقق صحت، سرعت و سلامت در خدمت رسانی به جامعه است و باید افراد متعهد در این زمینه انتخاب شوند. دبیر هیات عالی گزینش كشور گفت: در گزینش، هدف ما این است كه مدیران خوب جایگزین انسانهای خوب شوند زیرا خوب بودن به تنهایی كافی نیست.
نقویان افزود: در انتخاب افراد باید راستگویی، امانتداری و وفای به عهد ملاك باشد و مدیرانی باید در راس امور قرار گیرند كه در همه حال بتوانند به مردم خدمت كنند.
معاون توسعه مدیریت و منابع وزارت جهاد كشاورزی هم در این گردهمایی گفت: تكریم مردم را برای خود تكلیف می دانیم و باید نیروهایی كه دلسوز هستند در راس امور قرار گیرند. چنانكه در وزارت جهاد كشاورزی این موضوع مورد توجه است و افراد دلسوز، متعهد و متخصص امور را در دست دارند.
محمد رضا طلایی با اشاره به اقدامات جهاد كشاورزی در تامین مواد مورد نیاز جامعه افزود: امروز در بدترین شرایط، كشور را اداره می كنیم زیرا تحریمهای ظالمانه ای اعمال شده است و حتی در غذا هم توسط دشمنان تحریم هستیم.
وی اضافه كرد: با وجود خشكسالیهای چند ساله، پارسال در تولید گندم خودكفا شدیم و امسال هم با بارندگیهای خوبی كه داشتیم در زمینه تولید گندم مشكلی نخواهیم داشت.
معاون توسعه مدیریت و منابع وزارت جهاد كشاورزی گفت: در موضوع روغن خوراكی هم تولید داخلی را به سه برابر افزایش دادیم به طوری كه در این زمینه در حال افزایش توان تولید هستیم و نهادهای دامی را هم تا شهریورماه امسال ذخیره سازی كرده ایم.
طلایی افزود: تا قبل از سال 1397 كمتر از 30 درصد شكر مود نیاز در كشور تولید می شد اما با ابتكاری كه در زمینه كاشت چغندر قند صورت گرفت مشكل كمبود شكر هم حل شد.
وی ادامه داد: تا پارسال چغندر قند در كشور تنها در فصل تابستان كشت می شد اما از سال گذشته در فصل پاییز هم با كمترین آب كشت می شود و همین امر موجب شد كه مشكل شكر هم در كشور حل شود و پارسال در زمینه تولید شكر هیچ مشكلی نداشتیم.
معاون توسعه مدیریت و منابع وزارت جهاد كشاورزی در خصوص گرانی برخی محصولات كشاورزی به ویژه پیاز هم گفت: چرخه توزیع محصولات كشاورزی اشكال دارد كه باید آن را اصلاح كرد.
گردهمایی مدیران، اعضا و كارشناسان نمونه هسته های گزینش وزارت جهاد كشاورزی تا فردا در مشهد ادامه دارد.
1922/8005/7507