پنج میلیارد ریال برای تجهیزات مدارس سیل زده ایلام اختصاص یافت

ایلام - ایرنا - مدیر كل نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس ایلام از اختصاص پنج میلیارد ریال برای خریداری تجهیزات مدارس مناطق سیل زده این استان خبر داد.

محمدرضا حیدری روز چهارشنبه در گفت وگو با خبرنگار ایرنا افزود: این مبلغ از محل اعتبارهای سازمان نوسازی مدارس كشور برای خریداری تجهیزات مدارسی كه در سیل امسال آسیب دیده اختصاص یافته است.
وی ادامه داد: این میزان اعتبار برای تجهیزات كلاسی و اداری مدارس مناطق سیل زده شهرستان های سیروان و دره شهر هزینه خواهد شد.
حیدری با بیان اینكه در سیل اخیر در مجموع 50 مدرسه این استان آسیب دید، یادآور شد: خسارت وارد شده به این مدارس 160 میلیارد ریال اعلام شده است.
به گفته وی از مجموع این فضاها یك مدرسه و یك كانكس بطور كامل زیر آب رفته و 48 فضای آموزشی دیگر نیز دچار نم زدگی، آبگرفتگی محوطه و كلاس ها، تخریب نمای داخلی، تاسیسات برقی، گرمایشی، سرمایشی، ایزوگام و تخریب دیوار محوطه شدند.
مدیر كل نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس ایلام با بیان اینكه فضای لازم برای تحصیل دانش آموزان این مناطق فراهم است، افزود: با توجه به بازدید های انجام شده از مدارس سیل زده، بازسازی این فضاها در دستور كار قرار دارد.
به گزارش ایرنا، سیلاب اخیر فروردین ماه، خسارت هایی را به تاسیسات زیربنایی، عمرانی، زیرساخت های شهری و روستایی و عشایری، زیربخش های كشاورزی، منازل و ساختمان های مسكونی، تجاری و اداری و ... در نقاط مختلف ایلام وارد كرد.
7171/6034