گردشگران فرانسوي از شرايط نامناسب جوي نجات يافتند

سمنان- ايرنا- رييس اداره ميراث فرهنگي، صنايع دستي و گردشگري شهرستان دامغان گفت: گردشگران فرانسوي گرفتار در گل و لاي و مه توسط روستائيان دامغاني نجات يافتند.

مهدي قاسمي روز چهارشنبه در گفت و گو با ايرنا، افزود: زوج گردشگر فرانسوي كه در مسير بازديد از باداب سورت به دليل شرايط بد آب و هوايي در گل و لاي و مه گرفتار شده بودند، توسط يكي از اهالي روستاي تويه رودبار دامغان نجات يافتند.
رييس اداره ميراث فرهنگي، صنايع دستي و گردشگري شهرستان دامغان ادامه داد: اين زوج جوان در يكي از خانه هاي روستاي تويه رودبار كه در مراحل صدور مجوز اقامتگاه بوم گردي است، اسكان يافتند.
قاسمي ادامه داد: با توجه به جذابيت گردشگري اين منطقه، ايجاد اقامتگاه بوم گردي از اولويت هاي اين روستا است كه مراحل اداري و عمراني آن در حال انجام است.
وي تصريح كرد: بدون شك با آغاز به كار اين اقامتگاه، شاهد توسعه گردشگري و رونق اقتصادي روستا خواهيم بود.
قاسمي اظهار داشت: زوج گردشگر فرانسوي با حضور در شهر دامغان از آثار تاريخي اين شهر از جمله مسجد تاريخانه، مسجد حاج شكرالله، پير علمدار، مجموعه امامزاده جعفر(ع) و محمد (ع)، مسجد جامع، بازار و خانه تسنيم دامغان بازديد و سوغات و صنايع دستي دامغان را خريداري كردند.
رييس اداره ميراث فرهنگي، صنايع دستي و گردشگري دامغان افزود: در تعطيلات نوروز 98، تعداد 37 گردشگر خارجي از كشورهاي هند، فرانسه، ايتاليا، آلمان و سوئيس، در شهرستان حاضر شدند كه از اين تعداد 35 نفر اقامت داشتند.
به گزارش ايرنا، در سال گذشته از 900 گردشگر داخلي و خارجي بازديدكننده از خانه هاي بوم گردي دامغان، 40 گردشگر از كشورهاي انگلستان، هلند و آلمان در اين واحدها اقامت داشتند.
شهرستان دامغان با قدمت هفت هزار ساله خود، داراي 2 هزار اثر تاريخي و فرهنگي است كه از اين تعداد 400 اثر شناسايي و تاكنون 126 اثر ثبت ملي شده اند.
9856/6103