آقایی: صدور ویزای رایگان عتبات برای یك بار در سال صحت ندارد

تهران- ایرنا- مدیركل عتبات سازمان حج و زیارت در مورد انتشار شایعه صدور یك بار روادید رایگان برای هر زائر در طول سال در فضای مجازی، گفت: انتشار این مطالب، شایعه افراد سود جو و فرصت طلب است و این مساله صحت ندارد.

مرتضی آقایی روز چهارشنبه در گفت وگوی اختصاصی با خبرنگار عتبات ایرنا افزود: با توجه به توافقات انجام شده بین مسئولان ایرانی و عراقی صدور ویزای رایگان برای سفر به عتبات عالیات در عراق و اماكن مقدسه كشورمان محدودیت ندارد و هر زائر به هر میزان كه بخواهد، می تواند اقدام به سفر كند.
وی ادامه داد: براساس آمار و اطلاعات موجود از زمان صدور ویزای رایگان برای زائران سفر به عتبات درعراق و اماكن مقدسه ایران تعداد زائران عراقی به خصوص در ایام شعبانیه افزایش چشم گیری داشته است و این روند همچنان ادامه دارد.
مدیركل عتبات سازمان حج و زیارت گفت: آمار سفر زائران دو كشور از ابتدای امسال تاكنون در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته بیش از 10 درصد افزایش داشته است.
آقایی اضافه كرد: هم اكنون نرخ سفر هوایی به عتبات عالیات (با توجه به كاهش مبلغ صدور ویزا) تا 29 اردیبهشت ماه جاری 2 میلیون و 800 هزار تومان و از طریق زمینی از یك میلیون و 300 تا یك میلیون و 500 هزار تومان تعیین شده است.
به گفته وی، با توجه به برنامه ریزی های انجام گرفته زائران عتبات به مدت 7 شب و8 روز در عراق اقامت داشته می توانند از اماكن مقدس عراق زیارت كنند.
آقایی گفت: از این مدت زائران سه شب را در شهر مقدس نجف، سه شب نیز در كربلا و مابقی زمان باقی مانده را به زیارت اماكن شهر مقدس كاظمین و سامرا اختصاص دهند.
مدیر كل عتبات سازمان حج و زیارت با اشاره به اینكه مشتاقان زیارت به عتبات می توانند برای نام نویسی به یكی از دو هزار و 600 دفتر تحت پوشش سازمان حج در سراسر كشور مراجعه كنند، گفت: زائران اعزامی به عتبات عالیات دارای پوشش های حمایتی بیمه ای، امنیتی و خدمات پزشكی رایگان هستند.
اجتمام *1933*9105