۴ اردیبهشت ۱۳۹۸،‏ ۱۱:۵۱
کد خبر: 83290095
۰ نفر

پروندهٔ خبری

پدافندغیرعامل در حوزه فرهنگی مورد غفلت واقع نشود

قزوین-ایرنا- مشاور معاونت امور حقوقی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی گفت: توجه به الزامات پدافند غیر عامل در حوزه های فرهنگی برای دفع تهدیدات دشمن بسیار حیاتی بوده و این مهم نباید مورد غفلت قرار بگیرد.

به گزارش ایرنا، سعید جابری انصاری روز چهارشنبه در نخستین كارگروه فرهنگی پدافند غیرعامل استان قزوین افزود: دشمنان می كوشند با نفوذ و تقابل فرهنگی به اهداف شوم خود علیه كشور دست پیدا كنند و وظیفه و رسالت دستگاه ها و نهادهای فرهنگی این است كه با هم افزایی با یكدیگر توطئه ها را خنثی كنند.
این مسئول، توجه به الزامات پدافند غیر عامل در حوزه های فرهنگی را از اولویت های وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی دانست و گفت: راه اندازی كمیته های فرهنگی پدافند عیرعامل در استان ها به دنبال همین موضوع تشكیل و راه اندازی شده است.
وی با بیان اینكه دشمن می خواهد ارزش های ما را تغییر دهد و به ما مسلط شود كه باید با این توطئه مقابله كنیم، افزود: دشمن با فضاسازی و فعالیت های تبلیغی و رسانه ای در بحث تغییر ارزش های جامعه ما، تضعیف خانواده های ایرانی و رشد آسیب های اجتماعی تلاش گسترده ای به عمل می آورد و از این طریق به دنبال فروپاشی اجتماعی در كشور ماست.
وی با اشاره به رسالت حساس نهادها و دستگاه های فرهنگی برای مقابله با تهدیدات فرهنگی دشمنان، تاكید كرد: باید از ظرفیت ائمه جمعه و كانون های فرهنگی و اجتماعی، بسیج و سپاه برای آشناسازی مردم با پدافند غیرعامل و تهدیدهای فرهنگی مربوط به این حوزه به شكل مطلوب استفاده كنیم.
جابری انصاری در خصوص ظرفیت آموزش و پرورش در بحث های مرتبط با پدافند غیرعامل و پیشگیری از آسیب های فرهنگی و اجتماعی و تقابل با جنگ نرم دشمن،گفت: در این حوزه ظرفیت های عظیمی وجود دارد كه باید به شكل حداكثری از آن برای مقابله با تهدیدها استفاده كنیم.
وی به اهمیت اطلاع رسانی در حوزه پدافند غیرعامل اشاره كرد و گفت: باید رسانه ها آسیب های این حوزه را به مردم معرفی و تبیین كرده و به تقویت فرهنگ پیشگیری كمك كنند.
وی در ادامه با اشاره به نقش كریدوری قزوین و تاثیر این موضوع در عرصه های فرهنگی و اجتماعی این استان،گفت: باید این استان را از آسیب های فرهنگی ایمن و مصون كنیم.
پدافند غیرعامل به مجموعه اقداماتی غیرنظامی اطلاق می شود كه به كارگیری آن موجب افزایش بازدارندگی، كاهش آسیب پذیری، تداوم فعالیت های ضروری، ارتقای پایداری ملی و تسهیل مدیریت بحران در مقابل تهدیدات و اقدامات نظامی دشمن می شود.
3013/6012