۴ اردیبهشت ۱۳۹۸ - ۱۱:۳۰
کد خبر 83290060
۰ نفر
جاده های خراسان رضوی لغزنده هستند

مشهد- ایرنا- مدیركل راهداری و حمل و نقل جاده ای خراسان رضوی گفت: بارش برف در بزرگراه باغچه - تربت حیدریه و باران در محدوده هفت شهرستان این استان مسیرهای رفت و آمد خودروها را لغزنده كرده است.

ابراهیم نصری روز چهارشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: صبح امروز چهارم اردیبهشت ماه بارش پراكنده برف در مسیرهای جاده ای شهرستانهای بینالود، كلات و قوچان گزارش شد كه هم اكنون قطع شده اما بارش برف و پدیده مه گرفتگی در بزرگراه باغچه -تربت حیدریه ادامه دارد كه در محدوده گردنه های رباط سفید ، خماری و سبز از شدت بیشتری برخوردار است.
وی ادامه داد: بارش باران نیز مسیرهای جاده ای شهرستانهای تربت حیدریه، بینالود، مشهد، كلات، سرخس، تایباد، تربت جام و زاوه را لغزنده كرده است.
مدیركل راهداری و حمل و نقل جاده ای خراسان رضوی همچنین گفت: راه ارتباطی روستاهای سنگانه، قره تیكان، قلیچ آباد، چهچهه، برجنگل و تقی آباد در شهرستان كلات در پی بارشهای دیروز بسته شده است.
وی افزود: مسیر نیشابور به روستاهای چهارباغ و طاغون و راه روستایی مزداوند به سد دوستی نیز به علت تخریب آب نمای روستای پسكمر و راه روستاهای شوریجه سفلی و شورقلعه به علت طغیان كشف رود در شهرستان سرخس بسته شده اند.
بر اساس اعلام اداره كل هواشناسی خراسان رضوی موج جدید بارشها كه از جمعه گذشته آغار شده همچنان به شكل بارش پراكنده برف و باران سراسر استان به ویژه مناطق شمالی را تا پایان هفته جاری تحت تاثیر قرار خواهد داد.
خراسان رضوی 20 هزار و 575 كیلومتر راه دارد كه شش هزار و 423 كیلومتر آن بین شهری و 14 هزار و 152 كیلومتر راه روستایی است.
3221/1858