۴ اردیبهشت ۱۳۹۸،‏ ۱۱:۲۱
کد خبر: 83290043
۰ نفر
هزار راس دام در اختیار سیل زدگان خراسان شمالی قرار می گیرد

بجنورد - ایرنا - مدیركل مدیریت بحران استانداری خراسان شمالی گفت: ستاد اجرایی فرمان حضرت امام (ره) یكهزار راس دام در اختیار سیل زدگان آسیب دیده روستایی و عشایری این استان قرار می دهد.

جواد نظری روز چهارشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: با توجه به سال رونق تولید و خسارات سیل به دامداران منطقه، هدف از واگذاری این دام ها، جبران بخشی از آسیب های وارده به آنان است.
وی همچنین از اعطای 2 هزار بسته لوازم معیشتی به سیلزدگان استان توسط این بنیاد اشاره كرد و افزود: این بسته ها شامل لوازمی مانند یخچال، اجاق گاز، ظروف تفلون و چینی و چند قلم لوازم اساسی دیگر زندگی است.
نظری گفت: هم اكنون این اقلام تامین و یك فضای انباری نیز برای نگهداری آن مشخص شده كه به زودی این كالاها برای توزیع به استان ارسال می شود.
وی در ادامه از ابلاغ چهار میلیارد ریال تسهیلات برای بازسازی واحدهای مسكونی آسیب دیده از سیل خبر داد و افزود: این تسهیلات به ویژه در روستای كلاته چنار مانه و سملقان ابلاغ شده و كار ساخت واحدهای مسكونی نیز آغاز شده است.
وی اظهار داشت: بر این اساس ساخت 28 واحد مسكونی شروع شده و 20 واحد نیز در حال تشكیل پرونده است.
به گزارش ایرنا؛ سیلاب های بهار امسال تا كنون افزون بر هفت هزار و 150 میلیون ریال به حوزه های مختلف استان خراسان شمالی خسارت زده است.
ط/5132