۴ اردیبهشت ۱۳۹۸ - ۱۱:۲۰
کد خبر 83290039
۰ نفر
اعزام بیش از 14 هزار ورزشكار به رویدادهای بین المللی

تهران- ایرنا- شواری برون مرزی وزارت ورزش و جوانان در سال 97 با موافقت بیش از 2 هزار درخواست از فدراسیون های ورزشی و دیگر نهادها، 14 هزار و 113 ورزشكار، مربی و سرپرست به خارج از كشور اعزام كرده است.

به گزارش ایرنا؛ در سال گذشته 2 هزار و 215 درخواست از سوی فدراسیون های ورزشی، كمیته ملی المپیك و پارالمپیك به این شورا ارسال شد كه از این تعداد با 2 هزار و 80 درخواست موافقت شد.
در مجموع 135 درخواست از سوی شورای برون مرزی رد شد.
این حجم از اعزام در حالی صورت گرفت كه ایران در چند رویداد مهم نظیر، جام جهانی 2018 فوتبال روسیه، بازی های آسیایی و پاراآسیایی 2018 اندونزی، بازی های المپیك جوانان آرژانتین و جام ملت های آسیا حضور یافته بود.
وزیر ورزش و جوانان هم با تاكید بر پرهیز از سفرهای غیر ضروری در سال 98 گفته است: سال سختی پیش رو داریم و باید بیشترین سهمیه ها را برای حضور در المپیك 2020 كسب كنیم اما با وجود اعزام های مختلف به رویدادهای آسیایی، جهانی و بین المللی، مكلف هستیم تا از اعزام های غیر ضروری پرهیز كنیم و تمركز را بر هدف اصلی معطوف كنیم.
این شورای با هدف بررسی پیشنهادها از سوی كمیته ملی المپیك، فدراسیون ها، ادارات كل استان ها و حوزه ستادی و واحدهای تابعه وزارت ورزش و جوانان برای دعوت از افراد یا تیم های خارجی به داخل كشور یا اعزام افراد، مقامات وزارت ورزش و جوانان، هیات ها و یا تیم های ورزشی به كنگره ها، سیمنارها، كلاس ها و كلینیك های بین المللی و مسابقات رسمی و دیدارهای دوستانه تشكیل شده است.
اما بر اساس تبصره ماده یك آیین نامه این شورا، اعزام های بین المللی رییس كمیته ملی المپیك نیازی به طرح در شورای برون مرزی ندارد.
این شورا 15 عضو دارد كه بالاترین مقام تصمیم گیرنده آن «مسعود سلطانی فر» وزیر ورزش وجوانان است.
ورزشی**9250**9118**