ناكامی تنیس روی میز ایران با شكست نیما عالمیان تكمیل شد

تهران - ایرنا - ناكامی تیم های ملی تنیس روی میز زنان و مردان ایران در مسابقات قهرمانی جهان با شكست «نیما عالمیان» در جدول 64 نفره تكمیل شد.

به گزارش روز چهارشنبه ایرنا؛ نیما عالمیان تنها نماینده باقی مانده ایران در جدول رقابت های انفرادی بامداد امروز مقابل «آرونا» نماینده نیجریه مغلوب و از گردونه رقابت ها خارج شد. پیش از این «نوشاد عالمیان»، «میعاد لطفی» و «امیر حسین هدایی» در رقابت های انفرادی بخش مردان و «ندا شهسواری» و «مهشید اشتری» در بخش رقابت های انفرادی زنان با عملكرد غیر قابل دفاع نتایج مسابقه را به رقبای خود واگذار كرده و حذف شده بودند.
همچنین تیم های دو نفره میعاد لطفی و امیرحسین هدایی در بخش مردان و ندا شهسواری و مهشید اشتری در بخش زنان با قبول شكست برابر رقبای خود خیلی زود با این رقابت ها وداع كردند.
شب گذشته نیز تیم دو نفره برادران عالمیان با نتیجه بسیار ضعیف 4 بر صفر مغلوب نمایندگان هنگ كنگ شده و از گردونه این مسابقات كنار رفتند.
** نوروزی: باور شكست نوشاد در مسابقه اول سخت است
«افشین نوروزی» كاپیتان سابق تیم ملی تنیس روی میز ایران در رابطه با عملكرد ملی پوشان در مسابقات قهرمانی جهان بوداپست مجارستان گفت: نتایج ملی پوشان دراین رقابت ها به ویژه در بخش انفرادی به هیچ وجه قابل قبول نیست.
نوروزی با اشاره به اینكه در دوره های گذشته ملی پوشان در بخش مردان حداقل از مرحله مقدماتی به سلامت عبور می كردند و راهی جدول اصلی می شدند افزود: در این دوره برخلاف دوره های گذشته اینچنین نشد و ملی پوشان انتظارات را برآورده نكردند.
وی خاطرنشان كرد: نكته قابل تامل شكست ناباورانه نوشاد برابر حریف اروپایی خود بود. او در حالی در بازی نخست انفرادی مغلوب شد كه این روزها در فرم ایده آل قرار دارد و همین مساله شكست او در این مرحله را برایم سخت می كند.
نوروزی ادامه داد: در اینكه نتایج در مرحله انفرادی ضعیف بوده شكی نیست و بهتر است ملی پوشان و كادر فنی در این باره پاسخگو باشند.
به گفته وی مسابقات تنیس روی میز قهرمانی جهان دو نفره و یك نفره هر دو سال یك بار برگزار می شود و تمامی شركت كنندگان با آمادگی كامل درآن شركت می كنند و ما نیز باید با آمادگی بالا در آن رقابت مهم حاضر می شدیم تا این نتایج بدست نمی آمد.
نوروزی ادامه داد: تا آنجا كه اطلاع دارم اردوی داخلی برای نمایندگان ایران برگزار نشد و ملی پوشان یك هفته قبل ازشروع مسابقات جهانی در بوداپست اردو زدند و به طور قطع اردوی یك هفته ای برای آماده سازی جهت شركت در مسابقات جهانی به هیچ وجه كافی نیست.
به اعتقاد وی چنانچه در داخل كشور برای ملی پوشان اردوی مناسب برگزار و از بازیكنان آماده داخلی برای كمك به تیم اعزامی دعوت به عمل می آمد به طور قطع نتایج دیگری كسب می شد.
نماینده ایران در بازی های المپیك 2008 پكن درباره شكست نوشاد در نخستین دیدار مرحله انفرادی اظهار داشت: همانطور كه عنوان كردم نوشاد در وضعیت مناسبی به سر می برد و دلیل شكست او را باید در جایی دیگر دنبال كرد.
به گفته وی سبك بازی نوشاد به بازیكنان اروپایی نمی خورد و به طور معمول مقابل آنان با مشكل روبه رومی شود.
نوروزی ادامه داد: اروپایی های به خوبی نوشاد را آنالیز كرده و با كم كردن سرعت بازی، توپ را به گردش درمی آورند و با این شیوه موفق به شكست نماینده قدرتمند ایران می شوند. اما نوشاد مقابل نمایندگان شرق آسیا كه سرعت بالایی در بازی دارند موفق تر است.
كاپیتان تیم ملی تنیس روی میز ایران درباره نیما عالمیان نیز اظهار داشت: نیما درست بر عكس نوشاد عمل می كند. او در رقابت با نمایندگان اروپا موفق تر است. اروپایی ها به رالی كردن مشهور هستند و نیما مقابل آنان توپ را خوب به گردش درمی آورد و با نرم بازی كردن راحت تر آنان را شكست می دهد.
مسابقات تنیس روی میز قهرمانی جهان بوداپست مجارستان اول اردیبهشت ماه آغاز شده و نهم به پایان می رسد.
تیم های ملی زنان و مردان ایران با حذف نیما عالمیان در مرحله 64 نفره رقابت های انفرادی كه در پایان روز سوم مقابل نماینده نیجریه رقم خورد زودتر از انتظار از گردونه این مسابقات خارج شدند.
ورزشی **9144** 2024