۴ اردیبهشت ۱۳۹۸،‏ ۱۰:۲۳
کد خبر: 83289942
۰ نفر
آخرین مهلت ثبت‌نام طرح ترافیك خبرنگاری 7 اردیبهشت است

تهران- ایرنا- معاونت حمل و نقل و ترافیك شهرداری تهران طی اطلاعیه ای اعلام كرد: آخرین مهلت ثبت‌نام و بارگذاری مدارك طرح ترافیك خبرنگاری تا پایان روز شنبه هفتم اردیبهشت‌ ماه 1398 تعیین شده است.

به گزارش روز چهارشنبه ایرنا از این معاونت، در اطلاعیه مذكور آمده است: افرادی كه متقاضی بهره‌مندی از تسهیلات طرح ترافیك یا كارت‌بلیت خبرنگاری هستند باید ظرف مدت تعیین شده با مراجعه به سایت «تهران من» به نشانی My.tehran.ir و پس از ورود به سامانه با نام كاربری و رمز عبور، در بخش خدمات طرح ترافیك، شرایط خاص شهروندان، در صفحه مربوط به «خبرنگاران، روزنامه‌نگاران و عكاسان خبری» مدارك خود را بارگذاری كنند.
بر اساس مصوبه شورای اسلامی شهر تهران، جامعه خبری شامل خبرنگاران، روزنامه‌نگاران و عكاسان خبری در سقف تعداد مصوب می‌توانند از سهمیه طرح ترافیك با تعرفه خاص (دارای تخفیف) برخوردار شوند و در عین حال به خبرنگاران واجد شرایط كه از سهمیه طرح ترافیك استفاده نكرده و یا اساسا فاقد خودرو باشند، كارت‌بلیت رایگان یكساله برای استفاده از وسایل نقلیه عمومی تخصیص می‌یابد.
براساس این گزارش، امسال فهرست تمامی دریافت‌كنندگان مجوز طرح ترافیك خبرنگاری به همراه رسانه یا تشكل صنفی معرفی‌كننده خبرنگاران در سامانه شفافیت شهرداری تهران منتشر خواهد شد.
بر اساس دستورالعمل نحوه توزیع طرح ترافیك خبرنگاری؛ خبرنگاران، روزنامه‌نویسان، عكاسان و تصویربرداران خبری كه متقاضی سهمیه طرح ترافیك هستند باید به‌ موجب قرارداد كار معین (دائمی یا موقت) در یك نشریه، خبرگزاری یا پایگاه خبری اشتغال داشته باشند و مدركی دال بر اشتغال مستمر به مشاغل مذكور در این آیین‌نامه ارائه دهند. همچنین خودروی متقاضیان دریافت این مجوزها الزاما باید متعلق به متقاضی یا همسر وی باشد.
متقاضیانی كه قبلا در سامانه «تهران من» ثبت‌نام كرده و اطلاعات فردی و مشخصات خودروی آنها تغییر نكرده است، نیاز به ثبت‌نام جدید در سامانه ندارند، اما حتما باید مدارك فعالیت رسانه‌ای خود در شش ماه دوم سال 97 را ذیل بخش خدمات طرح ترافیك، در صفحه «خبرنگاران، روزنامه‌نگاران و عكاسان خبری» بارگذاری كنند و تمامی فرایند دریافت، بررسی تقاضاها و تخصیص مجوزها نیز به صورت غیرحضوری انجام می‌گیرد و متقاضیان مطلقاً نیاز به مراجعه حضوری به دفاتر خدمات الكترونیك شهر و یا هر مكان دیگری در شهرداری ندارند. در صورت بروز هرگونه اشتباه، امكان حذف مدارك ناقص یا دارای اشكال و جایگزینی مدارك صحیح در سامانه وجود دارد.
متقاضیان باید از سوی رسانه محل اشتغال خود یا یكی از تشكل‌های صنفی خبرنگاران، عكاسان و مدیران مسئول، معرفی‌نامه‌ای با عنوان سازمان حمل‌ونقل و ترافیك شهرداری تهران و با امضای بالاترین مقام مسئول در نهاد صادركننده معرفی‌نامه، تهیه و بارگذاری كنند كه در آن مشخصات فرد متقاضی، شماره خودرو و زمینه كاری وی در رسانه درج شود.
همچنین مدرك دیگری دال بر اشتغال مستمر به كار خبری ارائه كنند كه بیمه خبرنگاری توسط رسانه محل اشتغال یا بیمه خبرنگاری وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی برای این منظور قابل قبول است. در صورت نبود بیمه، متقاضی باید 10 نمونه از آثار منتشر شده با امضای خود در مطبوعات و رسانه‌ها را كه متعلق به شش ماه منتهی به زمان ثبت‌نام باشند، ارسال كند.
در صورت وجود هرگونه ابهام یا مشكل، متقاضیان می‌توانند با شماره تلفن‌های 81677299 و 96018795 تماس بگیرند.
به گزارش ایرنا، در شرایط كنونی 2 طرح محدوده «ترافیك» و «زوج و فرد» در شهر تهران اجرا می شود كه ورود به محدوده ترافیكی منوط به داشتن مجوز و ورود به محدوده طرح زوج و فرد براساس رقم سمت راست پلاك خودروهاست.
زمان اجرایی روزانه طرح جدید ترافیك 6:30 تا 19 است، ضمن اینكه روزهای پنجشنبه، جمعه و ایام تعطیل نیز طرح های ترافیكی(ترافیك و زوج و فرد) اجرا نمی شود.
براساس طرح زوج و فرد تردد خودروها از شمال به بزرگراه همت، از شرق به بزرگراه امام علی، از جنوب به بزرگراه بعثت و از غرب به بزرگراه‌های نواب و چمران براساس آخرین رقم سمت راست پلاك خودروها محدود است.
همچنین محدوده طرح ترافیك از سمت شمال خیابان مطهری، از سمت جنوب خیابان شوش، از سمت غرب خیابان كارگر و از سمت شرق خیابان شریعتی و 17 شهریور است.
تهرام/9343//1348