سمنان با 65 سمن حوزه جوانان رتبه دوم كشور را دارد

سمنان- ایرنا- مدیركل ورزش و جوانان استان سمنان گفت: سمنان با داشتن 65 سازمان مردم نهاد فعال در حوزه جوانان رتبه دوم كشور را داراست.

به گزارش ایرنا، مجتبی جانعلی روز چهارشنبه در نشست ستاد ساماندهی امور جوانان استان در سالن یادگار امام استانداری سمنان، افزود: از 13 جوانان برتر در حوزه های كارآفرینی، ورزش، صنایع دستی و گردشگری، كشاورزی، طلبه و علم و فناوری معرفی شده توسط دستگاه های اجرایی استان سمنان در هفته جوان تجلیل شد.
مدیركل ورزش و جوانان استان سمنان خاطرنشان كرد: این استان با بیش از 65 سازمان مردم نهاد فعال حوزه جوانان در سال 97، رتبه دوم كشوری را در این زمینه كسب كرد.
وی با اشاره به برگزاری 250 برنامه در هفته جوان سال 98 در استان سمنان، یادآور شد: از این تعداد 50 برنامه در شهرستان سمنان و 200 رویداد در دیگر شهرستان های استان به مناسبت هفته جوان برگزار شد و محور برنامه های هفته جوان امسال كمك به سیل زدگان كشور بود.
جانعلی بیان كرد: ورزشكاران و اداره كل ورزش و جوانان استان سمنان اولین جامعه ورزشی كشور در كمك به سیل زدگان در اثر بارش های سیل آسا در روزهای ابتدایی سال بودند.
مدیركل ورزش و جوانان استان سمنان با اشاره به افتتاح خانه جوانان در شهرستان شاهرود از برنامه های هفته جوان، تصریح كرد: ارائه بسته های آموزشی، غربالگری سلامت جوانان و فراخوان سومین دوره عكس جوان، از دیگر برنامه های این هفته در استان سمنان بود.
به گزارش ایرنا، آیین تجلیل از 13 سرآمد جوان و كارمند جوان استان سمنان با حضور حبیب الله خجسته پور معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار سمنان و مسوولان دستگاه های اجرایی برگزار شد.
در این جلسه، جوانان برتر در حوزه های مختلف نیز به بیان مشكلات و مسایل شان در زمینه فعالیت جوانان پرداختند.
استان سمنان با جمعیت بیش از 702 هزار نفر 193 هزار جوان دارد.
9891/6103