رفت و آمد دریایی به كیش متوقف شد

بندرعباس- ایرنا- مدیر اداره بنادر و دریانوردی كیش گفت: به دلیل شرایط آب و هوایی نامناسب و موج های بلند دریا،اسكله های مسافری و انتقال خودرو به مقصد كیش و بالعكس روز چهارشنبه چهارم اردیبهشت تعطیل و رفت و آمد دریایی در این مسیر متوقف است.

احمد شهریاری روز چهارشنبه در گفت و گو با ایرنا اظهار داشت: با توجه به فعال شدن سامانه ناپایداری جوی در خلیج فارس و بروز طوفان دریایی، طی 24 ساعت آینده، فعالیت تمامی شناورهای مسافری و حمل خودرو در مسیر دریایی كیش به بنادر چارك، آفتاب و برگشت، تعطیل است.
این مقام مسوول بیان داشت: بازگشایی مجدد این مسیرها و از سرگیری ترددهای دریایی، پس از برگشتن به آب و هوای مناسب از سر گرفته می شود.
به گزارش ایرنا، به دنبال نامساعد شدن شرایط جوی و وزش باد شدید ، از شامگاه سه شنبه تمام سفرهای دریایی از بنادر مسافری مركز هرمزگان (بندر شهید حقانی، بندر شهید ذاكری قشم و هرمز) نیز متوقف شد.
كارشناس پیش بینی اداره كل هواشناسی هرمزگان صبح سه شنبه سوم اردیبهشت ماه در گفت و گو با ایرنا هشدار داد: بیشینه سرعت بادهای غربی از بعد از ظهر سه شنبه در خلیج فارس، تنگه هرمز و دریای عمان به بیش از 50 كیلومتر بر ساعت می رسد.
مرضیه سی سی پور افزود: بر اثر وزش باد، دریا در محدوده جزیره های كیش، لاوان، سیری، بوموسی، تنب بزرگ و كوچك، جنوب جزیره قشم، لارك، هنگام، هرمز، سیریك، كوهستك، كلاهی و جاسك مواج است و ارتفاع موج به بیش از 150 سانتیمتر می رسد.
وی بیان داشت: این وضعیت ناپایدار جوی به تدریج و با شدت و ضعف تا روز جمعه هفته جاری مناطق دریایی هرمزگان را تحت تاثیر قرار می دهد.
كارشناس پیش بینی اداره كل هواشناسی هرمزگان اظهارداشت: توصیه می شود شناورهای سبك و قایق های صیادی و تفریحی از تردد دریایی خودداری كنند و تمهیدات لازم رفت و آمد ایمن شناورها بویژه در خلیج فارس و بندرهای غربی استان صورت پذیرد.
سی سی پور گفت: همچنین از تردد كشتی ‌های تجاری به سمت بندرهای حاشیه جنوبی خلیج فارس نیز خودداری شود.
این كارشناس هواشناسی هرمزگان ادامه داد: از نظر دمایی نیز، امروز چهارشنبه كاهش نسبی دما در سواحل استان پیش بینی می شود.
2094