۴ اردیبهشت ۱۳۹۸ - ۰۹:۳۶
کد خبر 83289856
۰ نفر
صلح و سازش به 6 سال اختلاف 2 خانواده پایان داد

شیراز - ایرنا- رئیس شوراهای حل اختلاف استان فارس بیان داشت : با مشاركت شعبه چهاردهم شورای حل اختلاف مرودشت و همراهی خیرین و نیكوكاران این شهرستان اختلافات 2 خانواده پس از 6 سال بر سر یك پرونده قتل به صلح و آشتی رسید.

حجت الاسلام سید عبد المهدی موسوی روز چهارشنبه به خبرنگار ایرنا گفت: رفع خصومت و اختلاف در این خانواده ها با تلاش مقامات قضایی،امام جمعه مرودشت ، اعضا و كاركنان شوراهای حل اختلاف و همكاری خیرین محلی نتیجه داد و پرونده قتلی كه 6 سال قبل در مرودشت به وقوع پیوسته بود با رضایت اولیاء دم به صلح و سازش انجامید.
معاون قضایی و رئیس شوراهای حل اختلاف استان فارس اظهار داشت: حدود6 سال قبل ،درگیری خانوادگی بین 2جوان،منجر به قتل یكی از طرفین دعوا گردید كه با شكایت اولیاء دم پرونده پس از رسیدگی های قانونی منجر به صدور حكم قصاص از سوی مرجع قضایی و قطعیت حكم قصاص گردید.
وی با قدردانی از خانواده اولیای دم افزود : خداوند برتری عفو وگذشت ، نسبت به بدیها و برخورد كریمانه و اغماض از آزار و اذیت دیگران را مورد تاكید قرار می دهد و حتی به مسلمانان مورد ستم واقع شده ، در مورد عفو و گذشت به آنها توصیه می كند تا برتری عفو را نسبت به مجازات عقوبت مورد تاكید قرار دهند.
این مقام قضایی ادامه داد: اگر انسان بخواهد دیگران را به اسلام دعوت كند باید مشكلات و مصیبت هایی را كه به او می رسد تحمل كند و با صبر و حلم وشكیبایی و بردباری اجازه دهد تا همگان با روحیه احسانی و اخلاق كریمانه آشنا شوند.
معاون قضایی دادگستری استان فارس با بیان اینكه در سال گذشته با اخذ رضایت از اولیای دم تعداد 39 فقره قتل در استان فارس به مصالحه ختم شده است گفت: اگر فرهنگ صلح و سازش و گذشت در جامعه نهادینه شود شاهد كاهش تعداد پرونده های قتل و سایر جرایم و مرافعات خواهیم بود.
رئیس شوراهای حل اختلاف تصریح كرد : تحقق این اقدام در كنار دیگر پرونده های مصالحه از مهم ترین دستاوردهای این نهاد بوده كه حاصل تلاش بی دریغ اعضا و كاركنان شوراهای حل اختلاف استان است .
حجت الاسلام موسوی با بیان اینكه حل و فصل دعاوی و ایجاد صلح و سازش بین طرفین دعوا از وظایف اصلی شوراهای حل اختلاف است از اقدام انسان دوستانه خانواده آن مرحوم كه با گذشت خود ضمن اعطاء حیات انسانی به قاتل نادم زمینه توسعه و گسترش فرهنگ صلح و سازش در جامعه را فراهم كردند،همچنین مسئولین محلی بویژه امام جمعه شهرستان،رئیس دادگستری مرودشت و خیرین تقدیر و قدردانی نمود.
شهرستان مرودشت در فاصله 45 كیلومتری شمال شیراز قرار دارد.
6113