مردم گناوه 2 ميليارد و 237 ميليون ريال به سيلزدگان كمك كردند

گناوه- ايرنا- رئيس جمعيت هلال احمر گناوه گفت: مردم نوع دوست اين شهرستان كالا و اقلام غيرنقدي به ارزش 2 ميليارد و 237 ميليون ريال به مردم سيلزده استان خوزستان كمك كردند.

عبدالعلي صيادي روزچهارشنبه درگفت وگو با خبرنگار ايرنا افزود: عمده اين اقلام شامل پتو، آب معدني، برنج، روغن، خرما، آرد، حبوبات، چاي، لباس، موادشوينده ، ست هاي بهداشتي و گوشت بوده كه توسط اين جمعيت جمع آوري و به هموطنان خوزستاني ارسال شد.
وي گفت: در پي بروز حادثه سيل در استان خوزستان، تيم امداد ونجات در سيلاب و آب هاي خروشان به همراه قايقرانان و نجات غريق اعزام و بوسيله قايق هاي جيميني ارسالي از صليب سرخ كشور آلمان به امدادرساني شهرها و روستاهاي گرفتار در سيل پرداختند.
وي اظهارداشت: جمعيت هلال احمر گناوه با اعزام موكب متشكل از جوانان و داوطلبان و استقرار در منطقه ملاشيه خوزستان روزانه كار پخت غذاي گرم به روستاهاي در محاصره سيل را انجام مي دهند.
صيادي گفت: جمعيت هلال احمر ديلم، دير و عسلويه به عنوان شهرستان هاي پشتيبان نسبت به اعزام نيرو با اين جمعيت همكاري دارند.
وي ادامه داد: اين جمعيت علاوه بر كمك و امدادرساني به سيلزدگان استان خوزستان، يك محموله شامل 500 تخته پتو اهدايي از طرف دانشگاه علوم پزشكي استان بوشهر را به شيرازبراي توزيع در محله سعديه ارسال كرد.
رئيس جمعيت هلال احمر گناوه افزود: باتوجه به حادثه سيل در استان لرستان، تيم امداد ونجات در سيلاب و آب هاي خروشان اين جمعيت به همراه 4 فروند قايق به شهرستان پلدختر اعزام و به امداد ونجات مردم اين منطقه پرداختند.
وي با تقدير از مشاركت مردم متدين و نوع دوست اين شهرستان در كمك به سيلزدگان كشور گفت: مردم هميشه درصحنه اين شهرستان همواره در حوادث و بلاياي طبيعي از جمله در زلزله كرمانشاه و سيل هاي اخير مشاركت و همكاري بي شائبه اي داشتند و ياري گر و مددرسان افراد حادثه ديده بودند.
شهرستان گناوه در شمال استان بوشهر قراردارد.
6043/6164