سپاه تامين كننده امنيت صيادان چابهار و كنارك در منطقه است

چابهار- ايرنا- فرمانده بسيج ستاد نيروي دريايي سپاه گفت: سپاه تامين كننده امنيت صيادان چابهار و كنارك در منطقه است و امروز براي كمك به صيادان و دفاع از حقوق آنان وارد ميدان شده است.

به گزارش روز چهارشنبه ايرنا سرهنگ علي علي نژاد در مراسم معارفه فرمانده بسيج دريايي كنارك اظهار داشت: تشكيل بسيج دريايي اقتدار و عظمت ملت ايران را به رخ جهانيان خواهد كشيد و ضامن امنيت صيادان براي رونق توليد و اشتغال است.
وي با بيان اينكه ما مي ‌دانيم كه صيادان عزيز ما در اين منطقه تا به امروز با چه مشكلاتي دست به گريبان بوده ‌اند، خاطرنشان كرد: با تشكيل اين بسيج، توانمندي ‌هايي كه در وجود صيادان نهفته است شكوفا مي ‌شود.
فرمانده بسيج در ستاد نيروي دريايي سپاه تصريح كرد: سپاه امكانات بالقوه اي در منطقه دارد و صيادان مي ‌توانند از اين امكانات بهره كافي ببرند.
وي ادامه داد: در اغلب نقاط ساحلي مكران و بنادر كشور موج شكن هايي داريم كه صيادان محلي مي‌ توانند با خيال راحت از اين امكانات استفاده كنند.
فرمانده بسيج دريايي شهيد جهان آرا كنارك نيز اظهار داشت: فعاليت هاي صيد و صيادي در بندر اين شهرستان قابل توجه است.
خالد نيازي به بيان ديدگاه ها و راهكارها براي رفع مشكلات جامعه صيادي در زمينه هاي مختلف، قيمت ماهي، تسريع در صدور مجوزهاي صيادي، امنيت دريايي و دستگيري دزدان دريايي توسط صيادان محلي اشاره كرد و پيگيري مشكلات صيادان چابهار و كنارك را خواستار شد.
3043**3213