۴ اردیبهشت ۱۳۹۸،‏ ۰:۴۹
کد خبر: 83289662
۰ نفر
نتانیاهو خوش رقصی ترامپ را جبران می كند

تهران - ایرنا - «بنیامین نتانیاهو» در اقدامی كه می توان از آن به جبران خوش رقصی «دونالد ترامپ» برای رژیم صهیونیستی تعبیر كرد، اعلام كرد: یك شهرك جدید در جولان به نام ترامپ نامگذاری می كند.

به گزارش روز سه شنبه ایرنا به نقل از رسانه های رژیم صهیونیستی، نتانیاهو در بازدید از بلندی های جولان اشغالی گفت: اینك در بلندی های زیبای جولان هستم، اسرائیلی ها عمیقا از تصمیم تاریخی رئیس جمهوری آمریكا در به رسمیت شناختن حاكمیت اسرائیل بر جولان شگفت زده هستند.
وی گفت: در همین راستا و پس از پایان تعطیلات عید فطیر، می خواهم كه طرح نام گذاری یك روستای در بلندی های جولان را به كابینه بدهم.
رژیم صهیونیستی بلندی های جولان را در جریان جنگ 6 روزه با اعراب در سال 1967 اشغال كرد.
كنست (پارلمان) این رژیم در سال 1981 میلادی این منطقه را جزء مناطق اسرائیل اعلام كرد؛ هرچند بر اساس قوانین بین المللی، جولان به سوریه تعلق دارد.
اعضای شورای امنیت سازمان ملل متحد در قطعنامه 497 خود در سال 1981، به صورت كاملاً شفاف، حاكمیت صهیونیست ها بر جولان سوریه را نپذیرفته و از تل آویو خواسته اند كه قانون الحاق جولان به خاك خود را كه در همین سال تصویب شد، لغو كند.
اقدام آمریكا در حمایت از الحاق جولان به اراضی تحت حاكمیت رژیم صهیونیستی، پس از آن روی می دهد كه دولت ترامپ در گزارش اخیر خود در خصوص حقوق بشر، اصطلاح «اشغالی» توسط اسرائیل را از بلندی های جولان سوریه، كرانه باختری و نوار غزه حذف كرده و عبارت «اسرائیل كنترل آن را در دست دارد» جایگزین كرده بود.
ترامپ حاكمیت رژیم صهیونیستی بر جولان اشغالی سوریه را در دیدار ماه گذشته خود با نتانیاهو در واشنگتن، امضا كرد.
به رسمیت شناخته شدن حاكمیت اسرائیل بر جولان اشغالی توسط ترامپ در حالی انجام می شود كه روسیه و چین به عنوان اعضای دائم شورای امنیت، این منطقه را بخش جدایی ناپذیر سوریه اعلام كردند.
سفیران كشورهای اروپایی فرانسه، آلمان و انگلیس در واشنگتن نیز از این تصمم ترامپ انتقاد كرده و آن را نقض صریح قوانین بین‌المللی دانسته اند.
دولت آمریكا 24 اردیبهشت 97 نیز در اقدام تحریك آمیز دیگری و در تعارض با تمامی قطعنامه های بین المللی، سفارت ایالات متحده را از تل آویو به قدس اشغالی منتقل كرد.
شبس**9363**1859