شهروندان یزدی دستگیری ضارب پدرشهید مدافع حرم را خواستار شدند

یزد - ایرنا - تعدادی از شهروندان یزدی از عصر تا شامگاه سه شنبه در اعتراض به ضرب و شتم پدر شهید مدافع حرم سیدمهدی سادات با اجتماع در مقابل مركز درمانی كه این پدر شهید در آنجا بستری شده، دستگیری ضارب این پدر شهید را خواستار شدند.

به گزارش ایرنا، شركت كنندگان در این اجتماع كه تصاویری از شهید مدافع حرم سیدمهدی سادات كه از مهاجران افغانستانی مقیم ایران است، را در دست داشتند، پرهیز از هر گونه تبعیض در این زمینه بین اتباع بیگانه و سایر شهروندان را مورد تاكید قرار دادند و از پلیس و مسئولان دادگستری رسیدگی سریعتر به این پرونده و دستگیری ضارب پدر شهید مدافع حرم را خواستار شدند.
پدر شهید «سید مهدی سادات» عضو لشكر فاطمیون كه 13 شهریور 95 در دفاع از حریم اهل بیت در سوریه به شهادت رسید، به علت درگیری همسایگی با یك شهروند یزدی در 27 اسفندماه سال گذشته به شدت زخمی شد و هم اكنون در بیمارستان شهید رهنمون یزد بستری است.
برادر شهید سادات شامگاه سه شنبه به ایرنا گفت كه پدرش در كماست و حال عمومی او رضایت بخش نیست و اكنون در بخش مراقبت های ویژه بیمارستان شهید رهنمون تحت درمان قرار دارد.
این برادر شهید رسیدگی مسوولان استان به پرونده ضارب پدرش را مورد تاكید قرار داد و گفت: اكنون ضارب متواری شده كه امیدواریم هر چه سریعتر توسط پلیس دستگیر شود.
پایگاه خبری پلیس استان یزد نیز امروز اعلام كرد: تمام تلاش خود را برای دستگیری ضارب متواری به كار خواهد گرفت.
به گزارش این پایگاه، پلیس پس از اطلاع از درگیری یكی از همسایگان با پدر شهید مدافع حرم و مجروح شدن آن بلافاصله به محل اعزام و با شناسایی فرد ضارب، وی را دستگیر كرده اما متاسفانه به دلیل عدم آگاهی افسر نگهبان كلانتری و نیز مداخله یكی از كاركنان، این متهم آزاد شده است.
فرمانده انتظامی یزد پس از اطلاع از این واقعه با دلجویی از خانواده شهید مدافع حرم، 2 نیروی خاطی كلانتری را تا اطلاع ثانوی و روشن شدن پرونده از كار معلق و دستور سریع برای دستگیری متهم را صادر كرد.
پدر شهید مهدی سادات اواخر تیرماه سال 97 با حضور در خبرگزاری جمهوری اسلامی استان یزد در خصوص شهادت فرزندش گفت: سید مهدی را حضرت زینب (س) دعوت كرده بود و او هم لبیك گفت تا شرمنده دخترالمومنین (ع) و حضرت ابوالفضل در قیامت نشود.
وی در مورد سوریه رفتن پسرش افزود: روزی سید مهدی نزد من آمد و گفت می خواهم بروم از حریم جدم حضرت زینب (س) در سوریه دفاع كنم تا رضایت ندهی نمی توانم بروم ، وقتی پسرم نام حضرت زینب (س) را به زبان آورد خدا گواه است بی درنگ و بدون تردید گفتم پسرم تو برای دفاع از حریم زینب (س) می روی ، برای دفاع از اسلام و قرآن می روی ، راه خوبی انتخاب كردی ،من 'نه 'بگویم و مانع شوم آنگاه شرمنده ائمه (ع) می شوم.
هم اكنون حدود 100 هزار شهروند افغان با مجوز رسمی در استان یزد سكونت دارند.
2088/ 6014/