880 كيلوگرم ترياك در غرب هرمزگان كشف شد

بندرعباس- ايرنا- فرمانده انتظامي هرمزگان گفت: با تلاش ماموران انتظامي استان و طي دو عمليات پليسي 880 كيلوگرم ترياك در غرب هرمزگان در شهرستان هاي بندرلنگه و پارسيان كشف شد.

به گزارش ايرنا، سردار عزيزالله ملكي عصر سه شنبه در جمع خبرنگاران اظهار داشت: در يكي از اين عمليات ها، پليس هرمزگان موفق به شناسايي يك باند قاچاق مواد مخدر در شهرستان بندرلنگه شد كه با متلاشي سازي اين باند 600 كيلوگرم ترياك به همراه يك قبضه سلاح شكاري كشف و ضبط شد.
وي افزود: در اين عمليات سه دستگاه خودرو متعلق به قاچاقچيان نيز توقيف و دو نفر از اعضاي باند نيز دستگير شدند.
سردار ملكي تصريح كرد: همچنين طي عملياتي ديگر، ماموران پليس مبارزه با مواد مخدر استان با همكاري ماموران انتظامي پارسيان حين گشت زني در محورهاي فرعي شهرستان به يكدستگاه خودرو سواري پژو 405 مشكوك و دستور توقف دادند.
وي ادامه داد: راننده و سرنشينان خودرو بدون توجه به فرمان پليس اقدام به فرار كردند كه پس از تعقيب و گريز مسير طولاني عرصه را برخود تنگ ديده و با رهاكردن خودرو و استفاده از تاريكي شب از محل متواري شدند.
سردار ملكي تصريح كرد: در بازرسي از خودرو مذكور 280 كيلو گرم ماده مخدر از نوع ترياك كشف شد و متهمان شناسايي و اقدامات پليسي جهت دستگيري آنان ادامه دارد.
فرمانده انتظامي هرمزگان با قدرداني از همكاري خوب مردم با پليس در شناسايي و كشف جرايم و دستگيري مجرمان گفت: با توجه به حضور و اشراف پليس در هرمزگان در حوزه خشكي و دريا و افزايش ضريب هوشياري پليس در شناسايي و كشف جرايم، از اين پس مجرمان بويژه سوداگران مرگ در امان نخواهند بود و با مجرمان برابر قانون و با قاطعيت برخورد مي شود.
شهرستان بندرلنگه در 240 كيلومتري و شهرستان پارسيان در 400 كيلومتري غرب بندرعباس مركز استان هرمزگان واقع شده اند.
7198/6048