۳ اردیبهشت ۱۳۹۸،‏ ۲۰:۵۶
کد خبر: 83289540
۰ نفر
گل گهر سیرجان به لیگ برتر فوتبال كشور صعود كرد

كرمان - ایرنا - تیم گل گهر سیرجان در هفته 33 رقابت های لیگ دسته یك با یك گل بر شهرداری ماهشهر غلبه كرد و ضمن قهرمانی زودهنگام در جام آزادگان، جواز صعود به لیگ برتر فوتبال كشور را كسب كرد.

به گزارش ایرنا، دیدار 2 تیم فوتبال گل گهر سیرجان و شهرداری ماهشهر از ساعت 17 عصر امروز(سه شنبه) در ورزشگاه امام علی(ع) سیرجان آغاز شد و سیرجانی ها در خاتمه این مسابقه با تك گل دیرهنگام پیمان رنجبری در وقت های تلف شده نیمه دوم، كار را با یك پیروزی شیرین سه امتیازی یكسره كردند.
بزرگترین لحظه تاریخی استان كرمان بالاخره در سال 98 رقم خورد و تیم گل گهر سیرجان با صعود خود توانست پایانی خوش برای پنج سال دوری استان از رقابت های لیگ برتر فوتبال كشور بسازد.
استان كرمان با زیرساخت های بسیار و استعدادهای ناب فوتبالی نشان داد كه ظرفیت حضور در لیگ برتر فوتبال كشور را دارد كه با فرستادن یك نماینده به این رقابت ها خود را به عنوان استانی مدعی در فوتبال به اثبات رسانید.
همچنین با وجود صعود تیم فوتبال آرمان گهر سیرجان به لیگ دسته یك فوتبال كشور این استان همچنان سه نماینده در رقابت های فصل آینده جام آزادگان خواهد داشت كه نشان می دهد كرمان می تواند حتی نماینده های بیشتری در لیگ برتر فوتبال كشور داشته باشد.
شاگردان وینكو بگوویچ كه در بسیاری از لحظات این مسابقه تیم برتر میدان بودند، موقعیت های بسیاری روی دروازه ماهشهری ها خلق كردند و تیم گل گهر سیرجان سرانجام در دقیقه 95 این مسابقه مزد حملات خود را گرفت و با یك گل به برتری دست یافتند.
گل گهر سیرجان از ابتدای این دیدار با تركیب مهرداد بشاگردی، علیرضا ابراهیمی، حسام پورهاشم، بهمن كامل، مهران گلزاری، محسن آذرباد، حمید گلزاری، پیمان نامور، مهرداد آوخ، محمدامین درویشی و پیمان رنجبری به میدان رفت و لحظه ای پر افتخار را در تاریخ این مرز و بوم رقم زد.
گل گهر سیرجان پس از این دیدار با 55 امتیاز، 46 گل زده و 26 گل خورده از 29 بازی خود یك هفته به پایان رقابت های جام آزادگان، عنوان قهرمان لیگ دسته یك فوتبال كشور را كسب كرد.
شهرداری ماهشهر نیز كه با شكست در این مسابقه تنها 22 امتیاز از 29 مسابقه خود كسب كرده، پس از 2 فصل حضور در جام آزادگان، به لیگ دسته دوم فوتبال كشور سقوط كرد.
از حواشی این دیدار حضور رئیس هیات فوتبال استان و مدیركل ورزش و جوانان كرمان در ورزشگاه مملو از جمعیت امام علی(ع) سیرجان بود كه در تمامی 90 دقیقه نماینده این استان را همراهی كردند و صعود به لیگ برتر را در كنار هواداران سیرجانی جشن گرفتند.
**مس كرمان و فجر سپاسی شیراز به تساوی رضایت دادند
تیم فوتبال مس كرمان نیز كه امروز(سه شنبه) به شیراز رفته بود به تساوی یك بر یك مقابل فجر سپاسی این شهر رضایت داد.
محمدرضا پورمحمد در دقیقه 73 از تیم فوتبال مس كرمان و بابامحمدی در دقیقه 20 از تیم فجر سپاسی شیراز در این مسابقه گلزنی كردند.
تیم فوتبال مس كرمان با این تساوی، اكنون 44 امتیازی شده و در رتبه پنجم جدول رده بندی جام آزادگان قرار گرفته است و فجر سپاسی شیراز نیز پس از این دیدار با 38 امتیاز در جایگاه هشتم لیگ دسته یك فوتبال كشور جای گرفت.
**مس رفسنجان بر خونه به خونه بابل غلبه كرد
مس رفسنجان نیز از ساعت 17 عصر امروز(سه شنبه) در ورزشگاه شهدای این شهر مقابل خونه به خونه بابل قرار گرفت و توانست سه امتیاز خانگی این مسابقه را از آن خود كند.
تك گل این مسابقه را سلمان بحرانی در دقیقه 76 از تیم فوتبال مس رفسنجان وارد دروازه بابلی ها كرد.
تیم فوتبال مس رفسنجان با این پیروزی 36 امتیازی شد و در رتبه دهم جدول رده بندی جام آزادگان قرار گرفت و خونه به خونه بابل با 28 امتیاز سیزدهم شد.
7420/ 5054