۳ اردیبهشت ۱۳۹۸،‏ ۲۰:۴۲
کد خبر: 83289523
۰ نفر
نمايشگاه مشترك گرافيك زنان ايران و تركيه برگزار مي شود

تهران- ايرنا- نايب رئيس انجمن طراحان گرافيك ايران گفت: نمايشگاه مشترك گرافيك زنان ايران و تركيه، آثار هنرمندان دهه چهل، انتشارات فراكلين و هنرمندان معاصر در خانه هنرمندان و باغ موزه قصر تهران برگزار مي شود.

محسن سليماني روز سه شنبه در گفت و گو با خبرنگار ايرنا با بيان اينكه اين نمايشگاه ها به مناسبت هفته گرافيك برگزار مي شود افزود: در اين نمايشگاه ها 120 اثر از آثار طراحان زن ايران و تركيه،80 اثر هنرمندان دهه چهل و انتشارات فراكلين(كله اسب) از 6 تا 12 ارديبهشت در گالري هاي خانه هنرمندان ايران در معرض ديد علاقمندان قرار ميگيرد.
وي ادامه داد: همچنين گزيده اي از آثار هنرمندان معاصر گرافيك كشور نيز از 10 تا 30 ارديبهشت ماه در باغ موزه قصر در معرض ديد عموم قرار خواهد گرفت.
سليماني گفت: اين گالري ها با همكاري انجمن طراحان، اداره كل هنرهاي تجسمي وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامي و سازمان فرهنگي و هنري شهرداري تهران اجرا مي شود.
نايب رئيس انجمن گرافيك ايران با بيان اينكه در صدد هستيم تا از سه هنرمند پيشتاز و پيشكسوت زن گرافيك كشورمان در اين هفته به صورت ويژه تجليل كنيم خاطر نشان كرد: با توجه به رويكرد سازمان جهاني گرافيك(آي كو دي) در نظر داريم از تلاش هاي مينو واثقي، مهنوش مشيري و طاهره محبي تابان در عرصه گرافيك تجليل كنيم.
هفته گرافيك از ششم آغاز مي شود و تا 12 ارديبهشت ماه ادامه خواهد داشت.
گرافيك از واژه يوناني graphikos برگرفته شده است كه تعريف ديگر از گرافيك هر كار يا شيوه مربوط به كشيدن تصوير از روي يك چيز يا از انگاره آن است كه به شكل يك نشانه، علامت، نقشه، طراحي، كشيدن از روي يك چيز و به ويژه طراحي خطي يك پديده مي پردازد.
تهرام/7247//6139