۳ اردیبهشت ۱۳۹۸ - ۲۰:۲۴
کد خبر 83289498
۰ نفر
راه هاي روستايي آستارا بازگشايي شد

آستارا - ايرنا - رئيس اداره راهداري و حمل و نقل جاده اي آستارا گفت: راه هاي روستايي دربند، مشند و هولستون كه به علت سرريز تالاب استيل و ريزش كوه مسدود شده بود، با تلاش راهداران و همكاري برخي اداره ها بازگشايي شد.

رمضان دانش عصر سه شنبه در مصاحبه با خبرنگار ايرنا افزود: شب گذشته و امروز، 30 راهدار با دو دستگاه لودر، دو دستگاه گريدر و چهار كاميون حدود 450 متر مكعب شن، ماسه و سنگ را از راه ها برداشتند.
وي بيان كرد: راه روستاي دربند كه به علت سرريز تالاب استيل تخريب و مسدود شده بود، امروز با لاشه چيني و خاكريزي در حاشيه، ترميم و تردد در آن برقرار شد.
دانش ادامه داد: با تلاش نيروهاي راهداري آستارا و استان اردبيل، 500 متر مكعب شن، ماسه و سنگ ناشي از ريزش كوه از محدوده آقچاي محور آستارا - اردبيل برداشته و همچنين به بازگشايي راه روستاهاي مشند و هولستون اقدام شد.
ايستگاه هواشناسي آستارا ميزان بارش در 24 ساعت گذشته را حدود 28 ميليمتر، دماي فعلي را 13 درجه سانتيگراد و رطوبت هوا را 51 درصد اعلام و وضعيت جوي 24 ساعت آينده را صاف تا نيمه ابري پيش بيني كرد.
شهرستان آستارا با 91 هزار نفر جمعيت در غرب استان گيلان واقع شده و از 25 كيلومتر راه اصلي، 148 كيلومتر راه روستايي و 15 كيلومتر بزرگراه برخوردار است.
7105 / 7124/2007