معاون وزير كشور: مشاركت و رقابت مهمترين اركان انتخابات است

زاهدان- ايرنا- معاون سياسي وزير كشور گفت: مشاركت، سلامت، امنيت و رقابت چهار ركن و پايه مهم در انتخابات جمهوري اسلامي ايران محسوب مي شود.

به گزارش ايرنا، جمال عرف عصر روز سه شنبه در نشست با فرمانداران، معاونان سياسي و بخشداران سيستان و بلوچستان كه در سرسراي اجتماعات استانداري اين استان برگزار شد اظهار داشت: خروجي انتخابات با برخورداري از اين اركان مهم، مجلسي كارآمد و متشكل از عناصر تراز انقلاب مي شود.
وي گفت: ما به عنوان مديران سياسي كشور بايد بستري را فراهم كنيم كه كنشگران سياسي در يك بستر امن كنشهاي سياسي، اجتماعي و ... را انجام دهند.
معاون سياسي وزير كشور انسجام، همبستگي و انتخابات را از مسائل مهم كشور ذكر كرد و اظهار داشت: مسئولان دست اندركار حوزه برگزاري انتخابات بايد با مدنظر قرار دادن قوانين و مقررات كار خود را به درستي انجام دهند تا در اين عرصه مهم هيچ ابهامي ايجاد نشود.
وي افزايش تعاملات با شوراي نگهبان را از جمله برنامه هاي مهم معاونت سياسي وزارت كشور عنوان كرد.
عرف از كادر سازي حوزه سياسي وزارت كشور خبر داد و افزود: به منظور تامين و تربيت نيروي انساني مورد نياز حوزه سياسي طرح كادر سازي اين حوزه براي نخستين بار در سيستان و بلوچستان اجرايي خواهد شد.
مديركل انتخابات وزارت كشور نيز در اين نشست گفت: در آخرين انتخابات رياست جمهوري متوسط مشاركت مردم 73 درصد بود اين در حاليست كه در سيستان و بلوچستان اين آمار بيش از 75 درصد گزارش شد.
سيد اسماعيل موسوي افزود: همچنين در انتخابات مجلس شوراي اسلامي در سال 94 متوسط مشاركت كشوري 61 درصد گزارش شد در حاليكه كه اين آمار در سيستان و بلوچستان 66 درصد بود.
وي ادامه داد: مردم سيستان و بلوچستان در عرصه هاي انتخابات همواره خوش درخشيده اند.
به گزارش ايرنا در اين نشست شماري از فرمانداران و بخشداران سيستان و بلوچستان به نقطه نظرات خود در رابطه با افزايش مشاركت مردم در انتخابات و ساير مسائل استان پرداختند.
7316**3213