۳ اردیبهشت ۱۳۹۸،‏ ۱۹:۴۰
کد خبر: 83289454
۰ نفر
دانشگاه خلیج فارس با اتریشی ها تفاهمنامه همكاری امضا كرد

بوشهر-ایرنا- دانشگاه خلیج فارس در راستای توسعه روابط و همكاری های بین الملل خود روز سه شنبه در آیینی با دانشگاه فنی TU Wien اتریش تفاهمنامه همكاری امضا كرد.

مدیرامور بین الملل و دانشجویان غیرایرانی دانشگاه خلیج فارس در گفت وگو با ایرنا گفت: در حاشیه رویداد بین المللی شناخت معماری و تجربه زیست شهری بوشهر كه با حضور بیش از 30 نفر از استادان و دانشجویان تحصیلات تكمیلی حوزه حمل و نقل و طراحی شهری دانشگاه صنعتی وین به میزبانی دانشگاه خلیج فارس برگزار شد تفاهم نامه همكاری در راستای توسعه ظرفیت همكاری های علمی بین 2 دانشگاه امضا شد.
آرش خسروی افزود: این تفاهم نامه شامل مواردی همچون انجام پروژه های پژوهشی مشترك، انتقال دانش در حوزه طراحی شهر پایدار، برگزاری رویدادهای مشترك و تبادل دانشجو و استاد در قالب فرصت های مطالعاتی با حمایت مالی اتحادیه اروپا و طرح اراسموس پلاس است.
وی ادامه داد: تفاهمنامه یاد شده توسط دپارتمان شهرسازی دانشكده هنر و معماری دانشگاه خلیج فارس و مركز پژوهشی برنامه ریزی حمل و نقل و مهندسی ترافیك دانشگاه وین اتریش امضا شده و همچنین امور بین الملل هر دو دانشگاه مسئول پی گیری، اجرا و نظارت بر انجام آن هستند.
دانشگاه فنی وین یا دانشگاه صنعتی وین بزرگترین دانشگاه و مركز پژوهشی كشور اتریش در رشته‌های فنی و مهندسی است كه در رتبه ‌بندی دانشگاه‌های فنی و مهندسی جهان در رتبه 81 قرار گرفته است.
هیات دانشگاهی اتریش با هدف حضور در رویداد بین المللی شناخت معماری و تجربه زیست شهری از ابتدا هفته جاری وارد بوشهر شدند.
در حاشیه این رویداد علاوه بر تاسیسات بندری از شهر جدید عالیشهر، بافت قدیم بوشهر، عمارت ها و موزه های این بندر بازدید كردند .
7212/6045