فرمانده سپاه انصارالرضا: دشمن از سپاه ضربه خورده است

بیرجند - ایرنا - فرمانده سپاه انصارالرضا (ع) خراسان جنوبی گفت: علت دشمنی آمریكا با ایران و سپاه پاسداران انقلاب اسلامی این است كه از این نهاد انقلابی ضربه خورده است.

به گزارش ایرنا سردار علی قاسمی روز سه شنبه در دیدار صمیمی با مدیران رسانه های استان خراسان جنوبی افزود: یكی از دلایل اصلی دشمنی با سپاه این است كه این نهاد از محرومان، مستضعفان و جبهه مقاومت در سراسر دنیا حمایت می‌ كند.
وی اظهار داشت: آنچه راهبرد آمریكا و رژیم صهیونیستی را در منطقه با شكست مواجه كرده، تفكر ناب انقلاب اسلامی و سپاه است از این رو امروز دشمنان ایده و فكر انقلاب اسلامی را مانع برنامه‌های خود می‌دانند.
فرمانده سپاه انصارالرضا (ع) خراسان جنوبی با ابراز امیدواری از اینكه سپاه بتواند همچون گذشته با حمایت و پشتیبانی مردم و رسانه‌ها تكلیف خود را انجام دهد گفت: تاكنون در همه صحنه‌ها همراهی و حمایت‌های رسانه ها را شاهد بوده ایم.
وی با اشاره به حضور پرشور رسانه‌ها در انعكاس فعالیت‌های بسیج و سپاه افزود: در بسیاری از جاها رسانه‌ها بسیج و سپاه را حمایت و فعالیت‌های آنان را منعكس می‌كنند اگرچه بسیج و سپاه خیلی راغب به این كار نیستند و اطلاع رسانی در موارد خاص به طور متمركز از طریق روابط عمومی سپاه انجام می شود.
سردار قاسمی به اقدام رئیس جمهوری آمریكا مبنی بر تروریست نامیدن سپاه پاسداران اشاره كرد و گفت: ملت غیور ایران در این قضیه سنگ تمام گذاشتند و جایی برای صحبت كردن ما نمانده است.
وی با بیان اینكه بسیج و سپاه متعلق به مردم هستند تصریح كرد: سپاه برخاسته از متن مردم است و خود را خادم همه مردم به خصوص قشر مستضعف و محروم می‌داند و در همه بخش‌های محروم فعالیت می‌ كند.
وی گفت مردم و سپاه پاسداران در 40 سال انقلاب همواره با هم همگام بوده اند و سپاه نیز برای مردم كار می كند و هیچ گاه مقابل مردم نبوده است.
فرمانده سپاه انصارالرضا (ع) خراسان جنوبی یكی از وظایف مهم این نهاد را رسیدگی به محرومان و مستضعفان برشمرد و افزود: متأسفانه محرومان در فشارهای اقتصادی بیشتر آسیب دیدند و مقام معظم رهبری دستور رسیدگی بیشتر به این قشر را داده‌ اند.
وی به سیل اخیر در استان اشاره كرد و گفت: آمادگی كه قبل از سیل در استان ایجاد شده بود و در كنار آن همدلی و همراهی همه دستگاه های اجرایی و مردم باعث شد سیل تلفات و خسارات زیادی نداشته باشد.
سردار قاسمی بیان كرد: البته در شهرستان بیرجند بارندگی شدید و سیل نداشتیم چرا كه اگر 90 میلیمتر در این شهر بارندگی باشد، قطعا آسیب ها بیشتر خواهد بود.
وی افزود: در بحث تنگناهای اقتصادی نیز خواسته دشمن این بود كه سال 97 انقلاب و نظام به زانو درآید اما مردم ما با وجود همه تنگناها ایستادگی و تحمل كردند كه باید دست این مردم را بوسید.
فرمانده سپاه انصارالرضا (ع) خراسان جنوبی با تاكید بر اینكه رسانه ها باید همچون گذشته منسجم تر در جهت تقویت وحدت عمومی عمل كنند گفت: نهادهایی همچون سپاه و بسیج هم در عرصه های تولید، اقتصاد و اشتغال اقدامات خوبی داشته اند كه امید است رسانه ها به آن بیشتر توجه كنند.
وی به عبارت «من یك سپاهی‌ام» اشاره كرد و افزود: همه مردم ما یك سپاهی هستند و این واقعیت تاكنون در همه صحنه‌ها و مناسبت ها مشاهده شده است.
سردار قاسمی اضافه كرد: نمونه بارز اینكه همه مردم سپاهی هستند را در اشتیاقی كه برای اعزام داوطلبانه به سوریه دارند، می توان دید.
وی با اشاره به اینكه گروه ‌های جهادی مردمی در سیل اخیر بسیار خوب عمل كرده اند اظهار داشت: با وجود اینكه سپاه انصارالرضا (ع) خراسان جنوبی به عنوان سپاه احتیاط تعیین شده بود اما افراد زیادی برای اعزام به مناطق سیل زده مشتاق بودند كه در نهایت هم به صورت خودجوش و با خودروی شخصی در این مناطق حضور پیدا كردند.
فرمانده سپاه انصارالرضا (ع) خراسان جنوبی گفت: این علاقه‌مندی مردم به نظام و كشور بسیار خوب و قابل ستایش است و علیرغم همه محدودیت ها تاكنون كمك‌های مالی بسیاری در بخش‌های مختلف صورت گرفته است.
وی با اشاره به فعالیت های سپاه در بخش محرومیت زدایی و آبادانی ادامه داد: امسال دفتر مركزی قرارگاه سازندگی خاتم الانبیا (ص) در خراسان جنوبی افتتاح می شود.
سردار قاسمی گفت: قرارگاه خاتم الانبیا معمولا در پروژه های كلان بالای 100 میلیارد تومان سرمایه گذاری می كند كه تاكنون چنین پروژه هایی در استان نبوده و راه آهن و آب هم هنوز اجرایی نشده است.
وی افزود: با این وجود قرارگاه خاتم الانبیا از سرریز سایر پروژه هایی كه در كشور انجام داده، برای محرومیت زدایی استان خراسان جنوبی هزینه كرده است.
فرمانده سپاه انصارالرضا (ع) خراسان جنوبی با اشاره به كارنامه 40 ساله انقلاب بیان كرد: عملكرد 40 ساله انقلاب نشان می‌دهد كه علیرغم همه مشكلات، تهدیدها و تحریم‌ها ایستادگی كردیم و تا آخر نیز خواهیم ایستاد.
وی گفت: امروز پیام مقاومت از سوی امام راحل و رهبری و ایستادگی مردم ایران در 40 سالگی انقلاب الگویی برای مردم یمن، سوریه، فلسطین و مردم آزادی‌خواه جهان شده است.
سردار قاسمی یادآور شد: اگر با یكدیگر متحد باشیم قطعا پیروز خواهیم شد چراكه رمز پیروزی، وحدت و یكپارچگی است.
وی افزود: در جریان سیل اخیر كه چند استان كشور را درگیر كرد، مشاهده كردیم كه چگونه دولت، دستگاه های مختلف، نیروهای مسلح و مردم پای كار آمدند و تلاش كردند.
مدیران رسانه های خراسان جنوبی نیز در این دیدار دیدگاه های خود را درباره جایگاه و خدمات سپاه پاسداران انقلاب اسلامی بیان و پشنهاداتی را برای فعالیت رسانه ای درخصوص موضوعات مهم كشور و استان مطرح كردند.
9893*3028