112دانش آموزكرجي در جشنواره نوجوان خوارزمي تجليل شدند

كرج - ايرنا- در آئيني از 112 دانش آموز برگزيده در هشتمين جشنواره نوجوان خوارزمي با حضور خانواده معظم شهدا، مسئولان استاني ، مديران مدارس و اولياي دانش آموزان تجليل شد.

به گزارش ايرنا، مدير آموزش و پرورش ناحيه يك كرج روز سه شنبه در اين آئين كه در كانون امام علي (ع) كرج برگزار شد، اظهارداشت: جشنواره نوجوان خوارزمي در آموزش و پرورش با رويكرد كارآفريني اجرايي شده است.
فرزاد شعباني گفت: اين جشنواره در راستاي فرهنگ سازي ، شناسايي ، تربيت و مديريت دانش آموزان كارآفرين در زميته هاي ايده يابي ، پرورش ايده و ارزش آفريني در فضاي كسب و كار توام با نوآوري و ريسك پذيري در دستور كار قرار گرفته است.
وي از ارتقاي دانش ، مهارت و نگرش دانش آموزان در زمينه پژوهش و شيوه ي كشف و حل خلاقانه مسائل ، فرصت آفريني براي رشد و شكوفايي استعدادها ، خلاقيت هاي دانش آموزان و كمك به فرآيند بهداشت تحصيلي آنان و ايجاد زمينه مناسب براي اجراي مطلوب برنامه درسي به عنوان اهداف برگزاري اين جشنواره ياد كرد.
وي كيفيت بخشي به فرآيند ياد دهي - يادگيري ، كاربري كردن دانش و ارتباط دادن آن با نيازهاي جامعه و موقعيت هاي زندگي ، توجه به دستاوردهاي علمي و عملي دانش آموزان براي ورود به ميدان رقابت هاي علمي و تنوع بخشي به محيط هاي يادگيري را از ديگر اهداف جشنواره نوجوان خوارزمي نام برد.
شعباني اصول حاكم بر جشنواره نوجوان خوارزمي را مشاركت حداكثري دانش آموزان، تقويت كار گروهي، پژوهش و كاوشگري ، بهره گيري از فناوري هاي نوين آموزشي و پرهيز از رقابت هاي ناسالم عنوان كرد.
وي بيان داشت: ادبيات، بازارچه كار و فناوري، دست سازه ، زبان انگليسي ، آزمايشگاه و پژوهش شش محورجشنواره نوجوان خوارزمي را تشكيل مي دهد.
شعباني در ادامه به شركت 42 هزار دانش آموز در مرحله آموزشگاهي اين جشنواره در آموزش و پرورش ناحيه يك كرج اشاره كرد و افزود: كه از بين اين تعداد 731 نفر به مرحله منطقه اي راه يافتند.
وي افزود: پس از ارزيابي داوران 112 دانش آموز به مرحله استاني راه يافتند.
وي تاكيد كرد: مشاركت دانش آموزان در هشتمين جشنواره نوجوان خوارزمي نسبت به جشنواره قبلي 360 درصد رشد داشته است.
در اين آيين دست سازه هاي دانش آموزي مدارس آموزش و پرورش ناحيه يك كرج نيز در قالب محورهاي جشنواره خوارزمي به نمايش گذاشته شد.
آموزش و پرورش ناحيه يك كرج 53 هزار دانش آموز دارد.
2819/ 6155