۳ اردیبهشت ۱۳۹۸ - ۱۶:۲۴
کد خبر 83289200
۰ نفر
نمایشگاه تخصصی ایران در بغداد برپا شد

بغداد – ایرنا – نمایشگاه تخصصی جمهوری اسلامی ایران با عنوان «پروژه بغداد» با مشاركت 45 شركت بزرگ در تخصص های مختلف زیرساختی در بغداد گشایش یافت.

به گزارش ایرنا، در این دوره از نمایشگاه كه با حضور «ایرج مسجدی» سفیر جمهوری اسلامی ایران در بغداد گشایش یافته، شركت هایی در زمینه های تجهیزات و مصالح ساختمانی، برق، فولاد، آهن آلات، كاشی و سرامیك و چوب و كابینت حضور دارند.
چندین شركت بخش خصوصی از استان های خوزستان و لرستان، شركت های فولاد مباركه، ذوب آهن اصفهان، جهان فولاد سیرجان، مجموعه صنعتی جیوود، اتاق بازرگانی خرمشهر از جمله شركت كنندگان در این نمایشگاه هستند.
سفیر جمهوری اسلامی ایران در بغداد در سخنانی در جریان افتتاح این نمایشگاه گفت كه ایران همان طور كه در سختی ها عراق را تنها نگذاشته در دوره بازسازی و سازندگی نیز این كشور دوست و همسایه خود را تنها نمی گذارد.
ایرج مسجدی اضافه كرد كه شركت هایی كه در این دوره از نمایشگاه حضور دارند، جزو شركت های معتبر ایرانی هستند كه برخی از آنها سابقه طولانی تعامل با بازار عراق دارند.
وی ابراز امیدواری كرد كه بخش خصوصی و رسمی عراق از فرصت برپایی این نمایشگاه برای همكاری با شركت های معتبر ایرانی در امر بازسازی و تامین احتیاجات ضروری عراق بهره ببرند.
رایزن بازرگانی جمهوری اسلامی ایران در بغداد نیز در گفت وگو با ایرنا گفت كه با توجه به هدف گذاری 20 میلیارد دلار سقف تبادلات تجاری بین ایران و عراق تا سال 1400 در جریان سفر اسفندماه «حسن روحانی» رییس جمهوری اسلامی ایران به بغداد، این نمایشگاه در این راستا برگزار شده است.
«ناصر بهزاد» اضافه كرد كه اغلب شركت های ایرانی حاضر در این دوره از نمایشگاه جزو صنایع سنگین از جمله فولاد و آهن آلات، مصالح و تجهیزات ساختمانی و دیگر صنایع و تولیدات موارد نیاز در امر بازسازی و سازندگی عراق هستند.
این نمایشگاه كه از دیروز دوشنبه گشایش یافته به مدت چهار روز برای عموم باز است.
خاورم *4*353*380*