۳ اردیبهشت ۱۳۹۸ - ۱۵:۵۲
کد خبر 83289148
۰ نفر
پاسخ آموزش و پرورش به درگیری در یك هنرستان پایتخت

تهران-ایرنا- طی روزهای اخیر خبری مبنی بر «كورشدن» دانش آموزی در جریان درگیری بین معلم و او در یك مدرسه پایتخت منتشر شد كه مسئولان آموزش و پرورش در پاسخ به پیگیری های ایرنا می گویند این دانش آموز نابینا نشده بلكه چشم وی آسیب دیده است و از نظر پزشكان، بهبود می یابد.

رئیس اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی آموزش و پرورش شهر تهران ضمن ارایه توضیح درباره این حادثه اصرار و تاكید دارد كه طرف دیگر درگیری با یك دانش آموز، «معلم» نبوده بلكه مدرس دوره از یكی از شركت های آموزشی بوده است.
مسعود ثقفی روز سه شنبه در گفت وگو با خبرنگار ایرنا تصریح كرد: برخلاف آنچه در فضای مجازی آمده بود، این حادثه تنها منجر به آسیب چشم دانش آموز شده و طبق گفته پزشكان بهبود پیدا خواهد كرد.
وی اظهارداشت: یكی از مدرسان دوره كه طبق قانون برون سپاری از طرف یكی از شركت های آموزشی برای تدریس رشته صنایع چوب به یك هنرستان پسرانه كاردانش در غرب تهران مراجعه كرده بود روز یكشنبه هفته گذشته با دانش آموز پایه دوازدهم درگیر و متاسفانه آسیب هایی به چشم دانش آموز وارد شده است.
ثقفی افزود: آموزش و پرورش به محض اطلاع از حادثه موضوع را پیگیری و ضمن ممنوعیت ورود فرد خاطی به هنرستان كاردانش، مدیر مدرسه را به هیات تخلفات اداری معرفی كرد.
وی درباره جزییات آسیب چشم دانش آموز نیز تصریح كرد: در پی تماس تلفنی با پدر دانش آموز، آسیب ها در ناحیه مردمك و قرنیه چشم او به وجود آمده كه طبق گفته پزشكان بهبود پیدا خواهد كرد.
رئیس اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی آموزش و پرورش شهر تهران درباره نحوه به كارگیری نیروها و تعیین صلاحیت آنان در این نهاد به صورت برون سپاری نیز گفت: براساس ابلاغیه دفتر كاردانش وزارت آموزش و پرورش، رشته هایی كه آموزش و پرورش تجهیزات و نیروی انسانی ندارد می تواند به صورت برون سپاری از شركت های آموزشی خدمات دریافت كند.
وی افزود: صلاحیت فرد آموزش دهنده نیز طبق این قانون بررسی می شود و مدرس خاطی در این هنرستان نیروی یكی از این شركت های آموزشی بوده است.
تهرام/7245/ 1008