بازسازي مناطق سيل زده با تعيين استان هاي معين آغاز شد

تهران - ايرنا - رئيس سازمان مديريت بحران كشور گفت: بازسازي‌ها و نوسازي‌ها در مناطق سيل‌زده زير نظر اين قرارگاه با فرماندهي وزير كشور، انجام مي‌شود و همه دستگاه‌ها، وزارتخانه‌ها، نيروهاي مسلح و نيروهاي مردمي دست به دست هم داده و در اين راستا كمك خواهند كرد.

به گزارش ايرنا از سازمان مديريت بحران كشور، اسماعيل نجار روز سه شنبه در جلسه نحوه همكاري و مشاركت استانداري هاي منتخب (معين) در روند بازسازي و نوسازي مناطق سيل زده توسط بنياد مسكن انقلاب اسلامي كه با حضور اعضاي كميته هاي قرارگاه بازسازي و نوسازي در محل وزارت كشور برگزار شد، گفت: 25 استان و بيش از 4 هزار و 400 روستا درگير باران و سيل بودند ولي قدرت هماهنگي و بسيج شوندگي و تأمين امكانات و منابع و ماشين‌آلات به ويژه در ايام نوروز كه همگي به دنبال كار و زندگي خود هستند، به خوبي انجام شد.
قائم مقام قرارگاه بازسازي و نوسازي مناطق سيل زده تصريح كرد: بايد با انسجام وهمكاري و همراهي مردم و نهادهاي عمومي غيردولتي و دستگاه‌هاي اجرايي و نهادهاي نظامي، بحران به وجود آمده را مديريت كنيم چرا كه اكنون در مرحله بازسازي هستيم و بايد اقدامات لازم براي بازگرداندن مناطق آسيب ديده به وضعيت عادي را اجرايي كنيم.
نجار بابيان اينكه موضوع بازسازي، نوسازي و تأمين خسارت به عنوان اصلي‌ترين دغدغه مردم مبناي تشكيل قرارگاه بازسازي و نوسازي مناطق سيلزده در وزارت كشور است، تصريح كرد: در سال‌هاي اخير ساخت و سازهاي زيادي در مسيل‌ها صورت گرفته كه اين مساله با تغيير مسير در طبيعت منجر به بروز خسارت هاي جبران ناپذير در كشور شده است.
رئيس سازمان مديريت بحران كشور بر پيش‌بيني، پيشگيري، آمادگي ومقابله، بازسازي و بازتواني در خصوص حوادث طبيعي تأكيد كرد و با اشاره به تسريع در روند بازسازي مناطق سيل‌زده افزود: راه‌حل اساسي در اين گونه حوادث صنعت بيمه است و بايد تقويت شده و گسترش يابد.
وي خاطرنشان كرد: كمك‌هاي جمع آوري شده با توجه به نياز جدي سيل زدگان به سرعت به مناطق سيل زده ارسال مي شود تا با توزيع سريع در كاهش آلام و مشكلات سيل زدگان توزيع شود.
براساس اين گزارش تهران، اصفهان، البرز، فارس، كرمان، خراسان رضوي، قم، يزد، سمنان و همدان به عنوان استان هاي منتخب در روند بازسازي و نوسازي مناطق سيل زده تعيين شده اند.
اجتمام*7029 * 1095*1193