۳ اردیبهشت ۱۳۹۸،‏ ۱۵:۰۶
کد خبر: 83289051
۰ نفر
1243 نفر در ری از طریق مراكز كاریابی شاغل شدند

شهرری- ایرنا- رئیس اداره تعاون، كار و رفاه اجتماعی ری گفت: پنج هزار و 187 نفر طی سال 97 در مراكز كاریابی تحت پوشش اداره كار این شهرستان ثبت نام كردند كه از این تعداد یك هزار و 243 نفر صاحب شغل شدند.

حمیدرضا داداشی روز سه شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: كاریابی های تحت پوشش اداره كار شهرستان ری طی سال گذشته 3 هزار و 113 فرصت شغلی بخش های تولیدی و خدماتی را به افراد جویای كار معرفی كرده اند.
وی اضافه كرد: نداشتن تخصص و مهارت های لازم از سوی كارجویان بزرگترین معضل افراد در پیدا كردن شغل مورد نظرشان است.
داداشی ابراز كرد: اجرای طرح كارورزی برای فارغ التحصیلان دانشگاهی بیكار و برگزاری دوره های فنی و حرفه ای در رشته های جدید می تواند تا حدودی معضل نبود مهارت در بین جویندگان كار را حل كند.
رئیس اداره تعاون، كار و رفاه اجتماعی شهرستان ری در ادامه به پرداخت تسهیلات به طرح های خود اشتغالی روستایی در سامانه كارا پرداخت و افزود: 49 طرح اشتغال روستایی و عشایری طی سال 97 به بانك های عامل معرفی شد كه از این میزان 15 طرح به مرحله پرداخت رسید.
داداشی ادامه داد: تسهیلات پرداخت شده به این طرح ها باعث اشتغالزایی 884 نفر به صورت مستقیم و یك هزار و 661 نفر به صورت غیر مستقیم در روستاهای شهرستان ری شده است.
وی با بیان اینكه دولت برای ایجاد فرصت های شغلی پایدار از طریق سامانه كارا تسهیلات اشتغال فراگیر را پرداخت می كند، تصریح كرد: بانك های عامل طی سال 97 به 29 طرح اشتغال پایدار شهرستان ری تسهیلات ارائه كردند كه موجب اشتغال 900 نفر به صورت مستقیم و 2 هزار و 144 نفر به صورت غیر مستقیم شده است.
شهرستان ری با برخورداری از 56 اتحادیه توزیعی، تولیدی و خدماتی و 10 هزار واحد صنعتی و صنفی به عنوان قطب كار و تولید در پهنه جنوب تهران مطرح است.
شهرستان ری (به مركزیت شهرری) با بیش از یك میلیون و 300 هزار نفر جمعیت در جنوب تهران واقع شده است.
3218/6003